Pendikliler 15 Temmuz Haftasında Meydanda – Pendikli TV Canlı Yayında! 

Pendik BelediyesiPendikli TV’nin 6 gün boyunca canlı yayında olacağı 15 Temmuz haftasında,  Pendiklileri meydana davet etti. 

Yapılan açıklamada:

Direnişin ve yeniden dirilişin 1. Yıldönümünde Pendik Belediyesi tarafından  düzenlenecek “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleriyle Pendikliler  10 Temmuz’dan itibaren   Gazipaşa Meydanı’nda  vatan için demokrasi nöbetlerinde buluşacak.

 

Pendik Belediyesi, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla 10-16 Temmuz tarihleri arasında 7 günlük bir etkinlik programı hazırladı. Etkinlikler, 10 Temmuz Pazartesi günü Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde  açılacak “Okçular Tepesi Resim Sergisi”yle başlayacak.  Kanlı darbe girişiminin yaşandığı gece kendilerini tank ve kurşunlara siper eden kahramanlar,   Reza Hemmatirad’ın çizgileriyle bir kez daha hatırlanacak.

Milli Birlik ruhuna konser desteği

 

Gazipaşa Meydanı’nda 7 gece gerçekleşecek etkinlikler saat 21.00’de saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti’nin ardından  her yaştan Pendikliyi  Vatan ve demokrasi aşkıyla bir araya getirecek.  Türk Bayraklarıyla kırmızı beyaza boyanacak alandaki konser programlarında Eşref Ziya, Grup Yürüyüş, Aykut Kuşkaya, Ahmet Şafak, Grup Genç, Alper ve Dursun Erzincanlı  sahne alacak.

Araç konvoyuyla  hafızalarda tazelenecek

 

O geceyi hafızalarda yeniden canlandırmak üzere  14 Temmuz Cuma günü saat 15.00’te Sahil Pazar Alanından Orhanlı Gişelere Araç Konvoyu düzenlenecek.  15 Temmuz  Cumartesi günü saat 19.00’da ise Sahil Atatürk Anıtı’ndan Gazipaşa Meydanı’na Kortej yürüyüşü yapılacak.” ifadelerine yer verildi.