Pendikli Öğrenciler İdlib’e Pendik Mahallesi Kuruyor

Son Güncelleme 14/09/2020 tarihinde yapıldı

Pendik Belediyesi’nin öncülüğünde başlatılan İdlib Yardım Kampanyasında yaklaşık 150 bin Pendikli öğrenci, okul harçlıklarından topladıkları 525 bin lirayla İdlib`e bir mahalle kuracak. Öte yandan kampanya kapsamında toplanan 5 tır insani yardım malzemesi İdlib`e gönderildi.

Pendik Belediyesi öncülüğünde İlçe Kaymakamlığı, Türk Kızılayı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen “İdlib`e Destek İnsanlığa Destek” Yardım Kampanyasında Pendikli öğrenciler harçlıklarından 525 bin TL topladı. İdlib`e kurulacak mahalle için toplanan yardımlar Türk Kızılayı`na ulaştırıldı.

248 konutluk Pendik Mahallesi kurulacak

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, okullarla birlikte tüm ilçe genelinde yürütülen kampanyada toplam 621 bin 370 TL toplandığını ifade ederek “Pendiklilerin rekor sayılabilecek bağışlarıyla İdlib`te bir Pendik Mahallesi inşa edilecek. Toplanan yardımlarla İdlib`e tanesi 2 bin 500 TL`den tam 248 briket ev inşa edebiliyoruz. Bu da aşağı yukarı bir mahalle demek. Bu işin bir diğer güzel yanı ise çocukların harçlıklarını biriktirerek kampanyaya katılmaları oldu.” dedi.

İdlib`e 5 tır yardım malzemesi gönderildi

Pendik Kaymakamlığı ve Pendik Belediyesi öncülüğünde ilçede yer alan 22 kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşları işbirliğiyle yürütülen yardım kampanyasında kışlık kıyafet, battaniye, gıda kolisi, temizlik malzemesi, çadır ve ısıtıcı gibi yardım malzemesi toplandı. Toplanan 5 tır yardım malzemesi, Esed rejimi saldırıları nedeniyle İdlib kırsalına göç etmek zorunda kalan ailelere gönderildi.