Pendikli Minibüsçüler Darbe Girişimini 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Protesto Etti 

İstanbul’da, Pendik Minibüsçüler Derneği üyeleri, yüzlerce minibüsle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne gelerek darbe girişimini protesto etti. Pendik Minibüsçüler Derneği üyeleri, yüzlerce minibüsle akşam saatlerinde Pendik’ten hareket…

İstanbul’da, Pendik Minibüsçüler Derneği üyeleri, yüzlerce minibüsle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne gelerek darbe girişimini protesto etti. 
Pendik Minibüsçüler Derneği üyeleri, yüzlerce minibüsle akşam saatlerinde Pendik’ten hareket ederek 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne geldi. 15 Temmuz darbe girişimini protesto eden dernek üyesi yüzlerce kişi, minibüsleriyle kornalar çalarak köprüyü trafiğe kapattı. Araçların üzerine çıkan minibüsçüler, ‘ Dik Dur Eğilme Minibüsçüler Seninle ‘ yazılı dev bir Recep Tayyip Erdoğan pankartı açıp ‘ Ya Allah Bismillah Allahuekber ‘ sloganları attı.
Yoldan geçen araç sürücüleri de korna çalarak minibüsçülerin darbe girişimi protestosuna destek verdi. Burada minibüsçüler adına konuşma yapan Pendik Birleşik Minibüsçüler Derneği Başkanı Vedat Açıkgöz: “ Bu eylemimizin tek sebebi, tanklar ilk buraya geldiği için bizde minibüsçüler esnafı olarak burada halkın milletin sesini bir daha duyurmak için Tayyip Erdoğan’ın durup dururken yıkılmayacağı halka hizmet ettiği için halkın ve esnafın onun yanında olduğu için buradayız” dedi. Daha sonra köprü koruma polislerinin uyarıları sonrası minibüsçüler, minibüsleriyle kornalar çalarak Avrupa yakasına geçti.
İHA