Pendikli Liseliler Milli Teknoloji Yolunda…

Pendik Belediyesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının “Teknofest Gençliği Milli Teknoloji Yolunda” sloganıyla hazırladığı proje kapsamında meslek lisesi öğrencilerini, sanayi alanındaki işletmelere götürerek üretim süreçlerini yakından görmelerini sağlıyor.

Pendik Belediyesi ilçede faaliyet gösteren teknik liselerdeki öğrencileri sanayi alanında faaliyet gösteren işletmelere götürerek üretim süreçlerini yakında takip etmelerini sağlıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının “Teknofest Gençliği Milli Teknoloji Yolunda” sloganıyla hazırladığı projeye ilk olarak Pendik Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi katıldı. Okulun otomotiv bölümünde okuyan öğrenciler yine otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bir işletmeyi ziyaret etti. İşletme sahiplerinden üretim süreçleriyle ilgili ayrıntılı bilgi alan öğrenciler, merak ettikleri soruların cevaplarını bu kez öğretmenlerinden değil, doğrudan üretim süreçlerinde yer alan ustalardan aldı.

Proje diğer okulların da katılımıyla devam edecek
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Pendik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen projeyle işletmelerin ara eleman ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor. Proje önümüzdeki günlerde diğer okulların katılımıyla devam edecek. Bakanlık, ziyaret edilecek işletmeleri belirlerken Pendik Belediyesi de öğrencilere lojistik destek verecek.