Son Dakika

Pendikli 15 Temmuz Şehidi Adil Büyükcengiz’in İsmi Kapatılan Coşkun Koleji’ne Verildi 

Ağustos 19th, 2016 | by Pendikli TV Yazar
Pendikli 15 Temmuz Şehidi Adil Büyükcengiz’in İsmi Kapatılan Coşkun Koleji’ne Verildi 
PENDİK GÜNDEM
2
Abone Ol

15 Temmuz gecesi darbecilere direnirken Saraçhane’de Şehit düşen Pendikli Adil Büyükcengiz’in adı, FETÖ’ye yönelik soruşturma kapsamında kapatılan Coşkun Koleji’ne verildi. Okul, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak hizmet verecek.

FETÖ’ye yönelik soruşturma kapsamında kapatılan Coşkun Koleji, yeni eğitim ve öğretim döneminde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Şehit Adil Büyükcengiz Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak hizmet verecek.

24 kişilik sınıflarda eğitim imkânı sunacak okulda 40 derslik, 150 kişilik pansiyon, 500 kişilik konferans salonu, yemekhane, 4 adet cep sinema, görsel sanatlar ve müzik atölyeleri ile bilgisayar ve fen laboratuarları yer alıyor.  “Fen ve Sosyal Bilimler Projesi” de uygulanacak okulda, imam hatiplerde okutulan mesleki derslerin yanı sıra fen ve sosyal bilimler lisesi müfredatı verilecek.

22 Ağustos’ta tercihlere açılacak okula 450 ve üzeri puanla tercih edenlere burs imkânı da sağlanacak.

Ayrıca Pendikli 3 Şehidin ismi duraklara verildi

Öte yandan İETT, 15 Temmuz darbe girişiminde Şehit olan kahramanların anısına 53 durağın ismini değiştirdi. İkametgâhları dikkate alınarak yapılan uygulamada Pendikli 3 Şehidin ismi de duraklara verildi. Aydınlı Caddesi, Şehit Ozan Özen; Pendik Öğrenci Yurdu, Şehit Burhan Öner ve Yayalar Caddesi, Şehit Yalçın Aran olarak değiştirildi.

2 Comments

Bir Cevap Yazın

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.