Pendik Tokatlılar Derneği Tarafından 249 Fidan Dikildi

Pendik Tokatlılar Derneği tarafından Tokat’ın Turhal ilçesinde 15 Temmuz’da şehit düşenler için 249 tane çam fidanı dikildi.

İlçeye bağlı Çamlıca köyünde, mera alanında oluşturulan fidanlıkta düzenlenen etkinlikte yapılan duanın ardından darbe girişiminde şehit düşen başta 15 Temmuz kahramanı şehit Ömer Halisdemir olmak üzere 249 kişinin adına birer çam fidanı dikildi.

Dikilen sedir çam fidanlarının yanına üzerinde 15 Temmuz şehitlerinin fotoğrafları ve isimleri bulunan 249 tane levha konuldu.

İstanbul Pendik Tokatlılar Derneği Başkanı Fevzi Zeybek, burada yaptığı açıklamada, 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitleri unutturmamak amacıyla fidan diktiklerini ifade ederek, “Onları köyümüzde yaşatmak açısından Çamlıca köyündeki mera alanımıza bin adet sedir çamının şehitlerimizin adına dikimleri başlamış bulunmakta. 249 tane 15 Temmuz şehitlerimizin anısına ve adına, resimleri ve isimleri yazılı olan levhaları fidanların dibine dikerek burada kendilerini ölümsüzleştirmek için böyle bir organizasyona başladık.” dedi.