Pendik Şehit Adil Büyükcengiz AİH Lisesi Teknoloji Çalıştayına Ev Sahipliği Yapacak

Pendik Şehit Adil Büyükcengiz – Fen ve Sosyal Bilimler Proje – Anadolu İmam Hatip Lisesi “TECHLAB LİSELER ARASI TEKNOLOJİ ÇALIŞTAYI” düzenliyor.

Pendik Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesi 16-17-18 Kasım 2023 tarihlerinde TECHLAB Liseler Arası Teknoloji ve Dijitalleşme Çalıştayının ikincisini düzenliyor. 2022 yılında da benzer bir çalıştay düzenlenmişti. Okul Müdürü Abdulkadir Işık, 2023 yılındaki çalıştaya vatandaşları davet etti.

Okul yönetiminden çalıştaya ilişkin şu açıklama yapıldı:
“Teknoloji sayesinde yaşadığımız coğrafya, uzay bilimleri, kimya, biyoloji, tarih, fizik gibi alanlarda birçok şey keşfettik. Keşiflerimizin yanı sıra, bilgisayarları ve interneti icat edip bilginin insanlar arasında daha hızlı yayılmasını sağladık. Teknolojinin, bir taraftan bize çok büyük fırsatlar sunduğuna şahit olurken, diğer taraftan bizden de çok fazla şey götürdüğünün farkına varıyoruz. Çalıştayda bir araya gelen öğrenciler teknolojinin tarih, ekonomi, sanat, eğitim, felsefe, sosyoloji, psikoloji ve siyaset alanlarıyla etkileşimini tartışmak, bu alanlarda kendilerine neler sağladığını görmek, bu alanları nasıl dönüştürdüğünü detaylıca konuşmak ve teknolojinin yeni dünya düzenindeki sarsıcı konumunun farkına varıp, bu konulardaki bilinç düzeyimizi arttırmayı, içerikleri ve çalışmaları aylar önceden süregelmiş komite çalışmalarıya birlikte teknoloji ve dijitalleşme ile ilgili farklı perspektiflerle düzenleyecekleri konferanslarla katılımcıların tecrübelerini ve bakış açılarını genişletmeyi hedeflemektedirler.
Oturumlara ve konferanslara ek olarak çalıştay katılımcılarına keyifli ve refah içerisinde bir etkinlik deneyimi yaşatmak için, katılımcılarımıza özel, özenle hazırlanmış boğaz turu ve konser gibi sosyal etkinlikler planlanmıştır.”

VİZYON

“Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesi, TechLab Liseler Arası Teknoloji Çalıştayında belirlenen alt konular ve bu konuların teknoloji ve dijitalleşmeyle etkileşimi hakkında öğrencilerin kendi çalışmalarını ve görüşlerini ifade edebileceği bir ortam hedeflemektedir. Ayrıca bu çalıştay sırasında öğrencilerden özgün bildiriler oluşturarak bunları sunmaları, böylece ekip içi çalışma yapabilme ve sunum becerilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir.”

MİSYON

“Belirlediğimiz komite başlıklarında, gençlerin yeni dünya düzeninin farkına varmalarını, farklı başlıklar altında dijitalleşmenin hayatımıza etkilerini fark etmelerini, araştırmacı ve girişimci ruha sahip, sorgulayan, katılımcı, dinamik, evrensel düşünebilen bireyleri yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bununla birlikte farklı okullardan aynı başlıklara merakı olan gençleri bir araya getirmeyi amaçlıyoruz.”

Çalıştay günlerinde, öğrencilerin katılacağı oturumlar gerçekleşecektir. Belirlenen 8 konu başlığının her biri oturumlar sırasında komitelerde olacaktır. Dolayısıyla bir oturum aralığında 8 farklı salonda eş zamanlı olarak 8 oturum gerçekleştirilecektir.

Detaylı bilgi;
https://sehitadilbcaihl.meb.k12.tr/icerikler/techlab-liseler-arasi-teknoloji-calistayi_14459067.html