Pendik Müftülüğü Erenköy Kur’an Kursu 7. Hafızlık İcazet Merasimi Düzenlendi

Pendik Müftülüğü’ne bağlı Erenköy Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini başarıyla tamamlayan 24 Hafız için Pendik Çarşı Camii’nde icazet merasimi düzenlendi.

5 Kasım 2023 Pazar günü Pendik Çarşı Camii’nde tertiplenen icazet mesasimine; Önceki dönem AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve 24, 25, 26, 27. dönem İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Diyanet İşleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Dr. Kerim Şükrü Ünlü, Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ve Pendik Müftüsü Musa Bilgiç ile birçok bürokrat-siyasetçi ve vatandaş katılım sağladı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Dr. Kerim Şükrü Ünlü, “Bu evlatlarımızı Kuran-ı Kerim’i hıfzettikleri için tebrik ediyorum.
Onlara bu kutlu yolda rehberlik eden, önderlik eden kıymetli hocalarımızı tebrik ediyorum. Evlatlarını Kuran-ı hıfzetmek için gönderen anne-babaları tebrik ediyorum. Allah hepinizden razı olsun.”
dedi.

Program, Reisu’l-Kurra Vekili Talip Akbal’ın yaptığı dua, hafızlara verilen çeşitli hediyelerin takdiminin ardından, Pendik Belediyesinin programa katılanlara yemek ikramıyla sona erdi.