Son Dakika

Pendik Minibüs Durakları Kaldırılıyor

Ekim 15th, 2016 | by Pendikli TV Yazar
Pendik Minibüs Durakları Kaldırılıyor
PENDİK GÜNDEM
3
Abone Ol

Pendik Belediyesi yetkilileri tarafından Pendik Merkez Minibüs Durakları’nın, yeni yapılacak metro hattı çalışmaları nedeniyle, 2017 ocak ayına kadar bulunduğu konumdan kaldırılacağı bilgisi verildi.
Pendik Yüksek Hızlı Tren İstasyonu ile Tavşantepe Metro İstasyonu arasındaki metro hattının kazı ve hafriyat çalışmaları sebebiyle, minibüs durakları 2017 ocak ayına kadar bulunduğu yerden kaldırılarak yeni yerine taşınacağı yine gelen bilgiler arasında.
Pendik Yüksek Hızlı Tren- Tavşantepe Metro hattının yapım aşaması, merkezdeki minibüs duraklarının yerinden taşınmasına sebep olacak.

Minibüs duraklarının bulunduğu noktaya metro istasyonu yapılmayacağı ancak bahsi geçen konum metronun geçiş güzergahı olduğu için, minibüslerin şantiyede çalışacak kamyonların işleyişine engel olmaması adına, minibüs duraklarının bulunduğu konumdan taşınacağı aktarıldı.


Peki Minibüs Durakları Taşınınca Ne Olacak?

Pendik merkezdeki minibüs durakları kaldırılınca, her mahalleye yola cep olacak şekilde mini minibüs durakları yapılacak.

Ayrıca Tavşantepe bölgesine minibüslerin ring yapması adına bir minibüs durağı yapılması da gündemde olan konular arasında…
Pendikli TV

Pendikli’nin Medya Kanalı

3 Comments

Bir Cevap Yazın

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\\\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.