Pendik Kent Konseyi’nde Süleyman Yılmaz Yeniden Başkan

Son Güncelleme 14/09/2020 tarihinde yapıldı

Pendik Kent Konseyi`nin 2019 Yılı Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı`nda Süleyman Yılmaz yeniden başkanlığa seçildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin: “Toplumun tüm kesimleriyle beraber olmak istiyoruz. Gelin Pendik`i birlikte yönetelim.” çağrısında bulundu.

Pendik Kent Konseyi, 2019 Yılı Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısını Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirdi. Toplantıya Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz, Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyeleri, çeşitli sivil toplum kuruluşları ile birlikte kamu kurum temsilcileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan toplantının açılış konuşmasını Belediye Başkanı Ahmet Cin gerçekleştirdi. Tüm kesimlerin katkı sunduğu böyle bir platformun olmasının kendisini mutlu ettiğini belirten Başkan Ahmet Cin: “Biz Pendik için çalışıyoruz. Toplumun tüm kesimleriyle beraber olmak istiyoruz. Gelin Pendik`i birlikte yönetelim.” çağrısında bulundu

Sapanbağları`nda vatandaş karar verdi

Adaylığı sürecinde kenti Pendiklilerle birlikte yönetecekleri vaadini hatırlatan Belediye Başkanı Ahmet Cin: “Bu vaadimin uygulanabilir olduğunu geçtiğimiz günlerde Sapansağları Mahallesi`nde bulunan Bosnalı Şehit Çocukları Parkı`ndaki tesisin oylanmasında ortaya koyduk. Daha önce kütüphane olarak yapılmasını öngördüğümüz tesis için bazı vatandaşlarımızdan değişik talepler gelince bunu tüm bölge halkına sormaya karar verdik ve mini oylama gerçekleştirdik. Vatandaşın verdiği kararın başımızın üstünde yeri var. Çıkan sonuç yine kütüphane oldu. Burayı kütüphane olarak hizmete açacağız.” dedi.

Süleyman Yılmaz, yeniden başkanlığa seçildi

Açılış konuşmasının ardından Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz, görev aldığı süre içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetleri katılımcılara anlattı. Konuşmaların ardından Divan Başkanlığını Bülent Aydın; Divan Üyeliklerini Feriha Gülizar Kurt ve Alper Ertuğrul`un yaptığı Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı`nda Süleyman Yılmaz yeniden başkanlığa seçildi.

3 proje belediye meclisine sunulacak

Genel Kurul Toplantısı`nın son gündem maddesinde ise konseyin önerdiği 3 projenin belediye meclisine sunulması için oylama yapıldı. Konseyden ilk gelen öneri, “Çocuk Oyunları Sokağı Projesi”, ikincisi “Yaya Öncelikli Yol Projesi ” ve üçüncüsü ise “Bisiklet Yolu Projesi” oldu. Her üç öneri de konsey tarafından oy birliğine varılarak belediye meclisine teklif edilmesine karar verildi.