Pendik Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz Açıklamalarda Bulundu

Pendik Kent Konseyi yönetimi, basın toplantısı düzenleyerek 2019-2021 yılları arasında yaptıkları faaliyetlere dair sunum gerçekleştirdi. Konsey Başkanı Süleyman Yılmaz, yaptıkları çalışmalara dair açıklamalarda bulundu ve gönüllülük esasıyla Pendik için çaba sarf ettiklerini ifade etti.

Kentlilik bilinci, sosyal yardımlar, kadın ve çocuk hakları, kültür ve sanat faaliyetleri, hayvan hakları ve daha pek çok konu başlığı…
Yapılan toplantıda, Pendik Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz pek çok konuda önemli açıklama yaptı.

Pendik Kent Konseyi’nin çok sayıda çalışma grubunun olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz; ”Pendik’le ilgili düşüncesi olan, projesi olan herkese kapımız açık. Pek çok çalışma grubumuz var. Kadın çalışma grubumuz, genç çalışma grubumuz, hayvan hakları gurubumuz ve daha bir çok alanda çalışma grubu oluşturduk.
Arzu eden tüm Pendikliler başvuruda bulunarak bu gruplarda gönüllülük esasına göre çalışma yapabilirler. Bizlerde gönüllülük esasına göre çalışıyor ve ilçemiz için yeni projeler üretiyoruz. Şimdiye kadar 9 proje hazırladık ve bunlardan altısı belediyemiz tarafından uygulamaya koyuldu. Diğer 3 projemiz ise henüz masada…” dedi.

“Oyuncak Kardeşliği”, “Ramazan Ayı Faaliyetleri”, “Dilencikle Mücadele Çalışmaları”, “Kültür-Sanat Aktiviteleri” gibi proje ve konuları da önemsediklerini dile getiren Pendik Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz, kent konseyi olarak gönüllülük esasıyla projeler üretip bu projeleri belediye meclisine sunmak arzusunda olduklarını ifade etti.

Pendik’te uluslararası hayvan hakları kongresini de gerçekleştirdiklerini ifade eden Süleyman Yılmaz, çok sayıda yabancı heyetin bu amaçla Pendik’e geldiğini söyledi.

Ödüllü Logo Yarışması
Yılmaz, ödüllü “Pendik Kent Konseyi Logo Tasarım Yarışması” için müracaatların başladığını ve 25 Mart’a kadar başvuruların devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Pendik Kent Konseyi adına basın toplantısına Süleyman Yılmaz, Ethem Aksoy, Serdar Özalkak ve Mustafa Şahin katılım sağladı.