Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya Yalova Valisi Oldu

Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, Yalova Valisi olarak atandı. Valiler Kararnamesi kapsamında Yalova’ya vali olarak atanan Kaya’nın önümüzdeki günlerde Pendiklilerle vedalaşması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan 10 Ağustos 2023 tarihli Valiler Kararnamesi kapsamında Yalova Valiliği’ne atandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile İstanbul Valiliği döneminde çalışan Dr. Hülya Kaya, yeni görevine başladı.

Dr. Hülya Kaya Kimdir?
Hülya Kaya, 1974 yılında Konya’nın Akşehir ilçesinde doğdu. Eğitim hayatına Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde başlayan Kaya, daha sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden de mezun oldu. Mülki idare amirliği mesleğine 1999 yılında katıldı ve bu süreçte uluslararası eğitimler aldı.

Kaya’nın akademik başarıları da dikkat çekiyor. Yüksek lisansını İngiltere’nin Portsmouth Üniversitesi’nde tamamlayan Kaya, doktorasını ise Sussex Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde “The EU-Turkey Agreement on Refugees: A Critical Evaluation of Its Impact on the Fundamental Rights of Refugees” başlıklı tezi ile tamamladı. Kaya’nın çalışmaları uluslararası alanda da takdir gördü.Mesleki kariyerine Konya-Altınekin, Çorum-Oğuzlar, Isparta-Yenişarbademli gibi farklı illerde kaymakam vekilliği ve kaymakamlık görevleri ile başlayan Kaya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde de önemli pozisyonlarda görev aldı. İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği, İstanbul Vali Yardımcılığı gibi görevlerinin ardından 2020 yılında İstanbul-Pendik Kaymakamı olarak atandı.

Dr. Hülya Kaya, evli ve iki çocuk annesidir.