Pendik Kaymakamı Denetimlere Devam Ediyor

“Sağlığımız İçin Hepimiz İçin” Denetimleri Devam EdiyorPendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, İçişleri Bakanlığı’nca gönderilen “Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler” konulu genelge doğrultusunda, ilçemizin Kurtköy Mahallesi’nde denetim gerçekleştirdi.


Temizlik, maske ve mesafe kurallarının Covid-19 ile mücadele açısından hayatın her alanında uyulmasının önemine binaen “Sağlığımız İçin Hepimiz İçin” mottosuyla yapılan denetime Kaymakam Kaya, Belediye Başkan Yardımcısı Vahap Doğan, kurum müdürleri, Kurtköy Mahalle Muhtarı Hüseyin Ekşi katıldı.


Kaymakam Kaya; ilçemiz dâhilinde 28 ekip ve 99 personel ile gece 24.00’a kadar alışveriş merkezî, pazar yeri, kahvehane, kıraathane, konaklama tesisleri, hamam, yüzme havuzları, internet kafe gibi sosyal hayatın yoğun olduğu yerlerde denetimlerin devam edeceğini açıkladı.

Pendikliler’e maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uygunluk konularında azami gayret göstermelerini ve sağlıkla huzur dolu günler geçirmelerini temenni etti.
Kaymakam Kaya, “Cezalardan değil sağlığımızdan endişe etmeliyiz” çağrısında bulundu ve ilçemiz sakinlerine teşekkür etti.