Son Dakika

Pendik Kaymakamı Basın Mensupları ile Buluştu

Ekim 8th, 2020 | by Samet Övüç
Pendik Kaymakamı Basın Mensupları ile Buluştu
PENDİK GÜNDEM
0
Abone Ol

Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, Pendik’te faaliyet gösteren basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya geldi.
14 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla göreve başlayan Kaymakam Dr. Hülya Kaya, Pendik’te faaliyet gösteren basın mensuplarıyla tanışma fırsatı buldu.

Güzelyalı Sosyal Tesisleri’nde organize edilen toplantıya, Kaymakam Kaya’nın daveti üzerine, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin de katılım sağladı.

Kaymakam Dr. Hülya Kaya kendi döneminde, Pendik’te pozitif ayrımcılık yaparak; kadın ve çocukların ağırlık kazanacağı projeleri hayata geçirmek istediğini belirtti. İlçe tarihinin ilk kadın kaymakamı olduğunu hatırlatan Kaya, Pendik’te kadın elinin ve şefkatinin hissedileceğini ifade etti.

“Pendik İstanbul’un İncisi”

Gerek tarihi dokusuyla, gerek insani ilişkileriyle, Pendik İlçesi’nin İstanbul’un incisi konumunda olduğunu dile getiren Kaymakam Kaya, ayrıca Pendikli olma bilincini vurguladıkları için basın mensuplarına teşekkür etti.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ile uyum içerisinde çalıştıklarını vurgulayan Kaymakam Kaya, Pendik’teki sorunların çözümü için birlik ve beraberlik duygularıyla mücadele edeceklerini ifade etti.

Koronavirüs ile Etkin Mücadele

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs pandemisi dolayısıyla, Pendik’te de sıkı tedbirler uygulanıyor. Etkin mücadelede gerek talimatlarıyla, gerekse bizzat yaptığı denetimler ile adından söz ettiren Dr. Hülya Kaya, makamda oturan bir profilden çok sahada koşturan bir yapıya sahip olduğunu gösteriyor.

Basın Mensuplarından Ahmet Cin’e Soru Bombardımanı

Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya ile birlikte kahvaltı programına iştirak eden Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, gündemle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“İBB Sorumluluğundaki Alanlar da Bize Atfediliyor”

Belediye Başkanı Cin, ilçe genelindeki ana arterlerin İBB sorumluluğunda olduğunu vurgulayarak; yol çalışması, kazı çalışması, İSKİ çalışmaları gibi yapımı devam eden projelerin İBB’nin sorumluluğunda olduğunu ifade etti.

İBB’nin yapması gereken  pek çok yol çalışmasını belediye olarak üstlenip mağduriyetlerin önüne geçtiklerini dile getirdi.

Pendikli TV‘den Samet Övüç’ün bir sorusu üzerine; “Önemle üzerinde durduğumuz ‘Tablet Dayanışması’ kampanyamız devam ediyor. İhtiyaç dahilinde, şuana kadar yaklaşık 3 bin başvuru yapıldı. Kriterlerimiz doğrultusunda, ihtiyacı en çok olan, maddi durumu en kötü ailelerimizi önceliyerek tabletleri peyderpey öğrencilerimize ulaştıracağız.” dedi.

Diğer taraftan Pendik’te yarım kalan, “Sahil Yer Altı Katlı Otoparkı” çalışmalarının ocak ayına kadar durdurulduğunu vurgulayan Başkan Ahmet Cin, İBB’ye kendi imzasıyla resmi dilekçe verdiklerini ancak konu hakkında geri dönüş sağlanmadığını ifade etti. Başkan Ahmet Cin, yer altı otoparkıyla ilgili karar aldıklarını ve
resmi olanaklar çerçevesinde, İBB sorumluluğundaki bu alanı da kaynak bulup açacaklarını vurguladı.

İBB sebebiyle başka bir sıkıntılı mesele olduğunu ifade ettiği “Kavakpınar – Esenyalı Yan Yol Tünel İnşaatı” projesinin de durdurulduğunu aktaran Başkan Cin; “Sağolsun Pendikli TV geçtiğimiz günlerde bir video paylaştı. Ekrem Bey’in geçtiğimiz yılki Pendik ziyaretinde, müteahhit firma yetkilisiyle bu alanın Ocak 2020’de açılacağını vurgulayan bir canlı yayın konuşması var. Artık bu sorunlar çözülmeli.” dedi.

Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, katılımlarından dolayı basın mensuplarına teşekkür ederek Pendikliler’e sevgilerini iletti.

Samet Övüç – Pendikli TV

Bir Cevap Yazın

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.