Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu Tacirlerine Göz Açtırmıyor

İlçe genelinde rutin faaliyetlerine devam eden Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, uyuşturucu tacirlerini yakından takip ediyor. Gerek, Narkotik Veri Analiz Sistemi (NARVAS) desteği ile, gerekse izinli ikamet aramalarıyla, pek çok uyuşturucu taciri şahıs yakalandı.
Kasım ayı içerisinde uyuşturucu tacirlerine Pendik’te büyük darbe vuran Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yalnızca geçen hafta, yaklaşık üç kilo uyuşturucu madde ele geçirdi. Aranan şahısları da yakalayıp gözaltına alan ekipler yapılan denetimlerde, ruhsatsız silahlara da el koydu.

Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 21-25 Kasım tarihleri arasında;

1.956 şahıs, 289 araç ve 31 motosiklet sorgusu yapılmış olup,
2 aranan şahıs yakalanmış olup,
1 adet ruhsatsız tabanca,
1 adet el yapımı tabanca,
2 adet fişek,
1 hassas terazi,
3 şişe aseton (408 gram)
3 adet 7,65 fişek,
12 adet cep telefonu,
41.060 TL + 5 Euro (Uyuşturucu madde satışından elde edildiği değerlendirilen) para,
Toplam 2.918,95 gram uyuşturucu madde ele geçirildi.

Okul önlerindeki denetimler de sürüyor.

Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çocukları ve gençleri korumaya yönelik okul önlerinde ve çevresinde de denetimlere devam ediyor. Ekipler, rutin aralıklarla uygulamalara devam ediyor.

Pendik İlçe Emniyet Müdürü Murat Milletsever; “Vatandaşın huzuru önceliğimiz…” demişti.

Geçtiğimiz aylarda yapılan ilçe huzur toplantısında konuşan Pendik İlçe Emniyet Müdürü Murat Milletever, burada yaptığı konuşmada, “Vatandaşın huzuru önceliğimizdir. Bunun için gece gündüz demeden teşkilat olarak çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullanmıştı.