Pendik Halk Eğitim Merkezi Yeni Bir Resim Sergisi Açtı

Pendik Halk Eğitim Merkezi, “Renklerin Dokunuşuyla Örülen İzler Sanatın Armonisi” adıyla yeni bir resim sergisine imza attı. Atatürk Kültür Merkezi’ndeki sergi açılışına Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız da katıldı.

Pendik Atatürk Kültür Merkezi’nde 29 Nisan Pazartesi günü saat 14.00’te gerçekleştirilen açılışla Pendikli sanatseverlerin beğenisine sunulan sergi, kursiyerlerin emekleriyle ortaya çıkmış birbirinden güzel eserlerin yer aldığı bir sergi olarak dikkat çekti. Açılış kurdelesini Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız katılımcılarla birlikte kesti.

Açılış merasimine Kaymakam Mehmet Yıldız’ın eşi Şenel Yıldız, Pendik Halk Eğitim Müdürü Turan Genç, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Tarık Kuru, Pendik Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz, Pendik Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Mustafa Çalıkçı, Pendik Kaynarca Erzurumlular Dernek Başkanı Mehdi Kaya ve çok sayıda kursiyer katıldı.

Sergi açılışında kısa bir konuşma yapan Pendik Halk Eğitim Müdürü Turan Genç; Her ay kursiyerleri tarafından yapılan bir çalışmanın sergide yer alacağı sözünü verdiklerini ifade ederek, Pendik Halk Eğitim Merkezi olarak farklı çalışmalarla sanatseverlerin karşısında olacaklarını söyledi. Pendik Halk Eğitim Merkezi’ne gelen her bir kursiyerin bu eserlerini sıfırdan başlayarak tamamladığını belirten Genç, sergide yer alan tüm çalışmalarla ilgili kursiyerlerin emekleri olduğuna vurgu yaparak bu güzel eserleri ortaya çıkartan kursiyerlere teşekkür etti. Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alan sergi 5 Mayıs’a kadar sanatseverlere açık kalacak.

Açılışta kısa bir konuşma ile katılımcıları selamlayan Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız ise, Pendik Halk Eğitim Merkezi’nin başarılı çalışmalarından övgüyle söz etti. Açılış sonrası kursiyerlerin eserlerini tek tek inceleyen katılımcılar, Müdür Turan Genç ve kursiyerleri başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ettiler.