Pendik Gazetesi 32. Yaşını Kutladı

Pendik Gazetesi, otuz iki yıldır çizgisini bozmadan bugünlere geldi.

12 Şubat 1988 yılında yayım hayatına başlayan Pendik Gazetesi 2019 Şubat ayı itibari ile 32. yaşına girmiş oldu.

Harflerin tek tek elle dizildiği tipo matbaa döneminden başlayarak, sektörün tüm aşamalarını yaşayan Pendik Gazetesi, bugün son teknoloji ile basılıp, internet ve facebook ortamında da yayınlanarak okurlarına ulaşıyor.

Dergiler, rehberler ve birçok özel çalışmanın altında da imzası bulunuyor.

Pendik Gazetesi’nin sayfalarında her siyasi görüş kendisine yer bulabildi. Bu yüzden de, sadece bir kesimin değil, her kesimin okuduğu bir gazete oldu.

İlçenin tüm problemlerini gündeme getiren, ilçe insanının duygu ve düşüncelerini ifade edebildiği bir iletişim aracı olan Pendik Gazetesi, bu anlamda şehrin sosyo ekonomik ve sosyo kültürel yaşamına da katkı sundu.

Yayım yaptığı dönemlere ışık tutan ve sahip olduğu gazete arşiviyle Pendik İlçesi’nin yakın tarihini belgeleyen Pendik Gazetesi, bu anlamda da bir başvuru kaynağı niteliği taşımakta.

“Geçmişte neler yaşanmış?” sorusunun cevabı, gazetenin 32 yıllık arşivinde asıllarıyla mevcut.

Gazetenin yazı işleri müdürlüğünü kuruluşundan bu yana sürdüren Metin Yazıcı 32.yıl için şunları söylüyor:

“Kuruluşumuzdan bu yana kısıtlı imkanlarla yayım hayatımızı sürdürdük. Hep çalışkan bir ekibimiz oldu. Kimseye bağımlı kalmadık. Her kesimden insanın okuyabileceği bir gazete çizgisini takip ettik. Pendiklilerin gazetesi, ilçe kamuoyunun ortak sesi olduk. Ticari anlamda çok para kazanan bir kurum değiliz ama insanların güvenini kazanmayı başardık.

Biz her Pendikliyi bir Pendik gazetesi muhabiri olarak gördük. Gerektiğinde onları bulundukları noktalarda görevlendirdik. Dolayısıyla her yerde elimiz, kolumuz oldu. Yere sağlam bastık.

Bizim yayım hayatına başladığımız tarihten bu yana; ilçemizde yüzlerle, İstanbul’da ve Türkiye’de binlerle ifade edilebilecek sayıda (yerel – ulusal) gazete ve dergi açılıp kapanırken Pendik gazetesinin 32 yıldır ayakta kalabilmiş olması biraz da bundan dolayıdır.

Şimdiki hedefimiz; gazetemizi yeni bir jenerasyona miras bırakmak üzere, yeniden genç bir kadro tesis etmek ve yetiştirmektir. Pendikliler’e sevgi ve saygılarımı sunuyorum”