Pendik Bosna Parkı Yenileniyor – İçine Yeni Tesis Yapılıyor

Pendik Belediyesinin yenileme çalışmalarına başladığı Bosnalı Şehit Çocukları Parkı’na 7’den 70’e herkesin faydalanabileceği donatılar yapılacak. Ancak bir özelliği, bu parkı diğer parklardan bir adım öne çıkaracak. Parkın içerisine kitap tutkunları için bir okuma salonu inşa edilecek.

Yıllardır Sapanbağları Mahallesi sakinlerine hizmet veren Bosnalı Şehit Çocukları Parkı yenileniyor. Etüd Proje Müdürlüğü Ekipleri tarafından başlatılan çalışmada park her yaştan Pendiklinin faydalanabileceği ünitelerle donatılacak.  Özellikle kitap tutkunlarını çok memnun edecek bir uygulama da bu parkı diğerlerinden farklı kılacak.  Parkın içerisine kitap tutkunları için bir okuma salonu inşa edecek. Kitapseverler, mis kokulu çam ağaçlarının gölgesinde yapılacak okuma salonunda kitap okuyabilecek.

Çalışmalar 3 ayda tamamlanacak

Yapım çalışmalarına başlanan 10 bin 325 metrekare büyüklüğündeki parkta çocuklar için kum havuzu ve tırmanmalı oyun grupları yer alacak. Spor tutkunlarının da düşünüldüğü parkta fitness alanı, yürüyüş ve koşu parkuru ile basketbol sahası da yer alacak. Yine mahalle sakinlerinin günün yorgunluğunu atmaları için parka dinlenme alanları, pergola ve çardak yapılacak. Parka mescit ve tuvaletin yer aldığı bir yapı daha inşa edilecek. Parktaki yenileme çalışmalarının 3 ayda tamamlanması hedefleniyor.