“Pendik Belediyesi Çok Çalışıyor”

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin 17 Eylül 2018’de Pendik’te faaliyet gösteren basın mensupları ile bir araya geldi.

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda basın mensuplarına önemli bilgiler veren Başkan Şahin, mart ayındaki yerel seçimler için de önemli detaylara değindi. Göreve geldiği ilk günden bu yana Pendik’te birçok spor kompleksi, kültür merkezi, cami, cemevi, okul ve sosyal tesis açtıklarını vurgulayan Şahin, bu çalışmaları vatandaşlarla diyalog kurarak yaptıklarını da ifade etti.

Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin: “Malumunuz 2018/2019 eğitim ve öğretim yılı bu hafta başladı. Biz eğitime, eğitimciye ve eğitim görmek isteyene önem veren bir belediyecilik anlayışını benimsiyoruz. Pendik Belediyesi olarak, bütçeden okullara destek veriyoruz. Bu desteğimiz maddi-manevi her geçen yıl artarak devam ediyor. Örneğin bu yıl çocuklarımızın eğitim-öğretim yuvalarına,okullara, 8 Milyon TL. harcandı.”

 

Belediye olarak mali anlamda çok güçlü olduklarının vurgusunu yapan Şahin, bu konuda ekibini de tebrik etti.

Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin“Kurumsal ve kuralcı bir belediye olmayı başardık. Bundan taviz veremeyiz. Bu yapı bize vatandaşın problemini hızlıca çözebilmemizin olanağını sunuyor. Biz kurallarla yürüyen bir belediyeyiz. Personel işini yapacak, vatandaşın sorununa çözüm bulacak. Biz bunu başardık. ‘Bu başarıda pay sadece belediye başkanınındır’ denilemez. Başarı Pendik Belediyesi’nde işini layıkıyla yapan tüm personelindir. Çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum.”

 

Pendik’te İmar Sorunu Var mı?

İmar sorunu hakkında bilgiler veren Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin“Aslında Pendik’te imar sorunu diye bir sorun kalmadı. Biz bunu çözdük, çözüyoruz. Her geçen gün çözüme kavuşmayan yerler ile alakalı adımlar atıyoruz. Şuan sadece Ertuğrulgazi Mahallesi’nde ufak detaylar kaldı. İnşallah çalışma arkadaşlarımız da bu konuları çözmek üzere… Sadece imar konusunu da değil biz Pendik’te ki çoğu problemi çözüme kavuşturduk. Örneğin; Ankara Caddesi Velibaba Sapağı Mevkii’nde yeni bir yol düzenleme çalışması yapmış. O bölgedeki esnafımız, bazı vatandaşlarımız yapılan tek yönlü trafik akışından memnun olmayabilir ancak biz her gün o güzergahı kullanan binlerce insanın mutluluğunu ve emniyetini gözettik. İnsanlar artık trafiğe takılmadan işlerine, evlerine gidebiliyor.”

 

“Yüksek Katlı Binaya Karşı Değilim”

Ben kent merkezlerinde, yüksek katlı binalara karşı bir belediye başkanı değilim. Kentin merkezi ticaret sahasıdır. Ulaşıma yakındır. İnsanlar tarafından cazip karşılanır. ‘Hem kentin merkezinde oturayım hem de evim bahçeli olsun’ dersek malesef bu günümüz şartlarında mümkün olmuyor. Bu nedenle diğer bir çok ülkenin kent merkezinde olduğu gibi Pendik Çarşı’da da yüksek katlı binalar yapılabilir. Bahçeli ev isteyenleri ise Pendik’in rakımı yüksek yerlerine davet edelim.”

 

“Çalışanı, hizmet edeni milletimiz görüyor”

Toplantının ilerleyen dakikalarında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Şahin, mart ayındaki yerel seçim ile ilgili gelen bir soru üzerine şunları ifade etti:

“Evet hepiniz merak ediyorsunuz. Haklılık payınız da var. Ancak seçimle ilgili benim şuan net bir şey söylemem doğru olmaz. Ben AK Partili bir belediye başkanıyım. Partim görev verirse hiç bir zaman hayır demem. Aday ol derlerse olurum.

Sözlerine şöyle devam eden Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin“Milletimiz çalışanı, hizmet edeni görüyor. AK Parti belediyeciliği iyi yapan bir parti. Genel merkezimiz kimi aday gösterirse biz bu süreçte o arkadaşımızın destekçisi oluruz. Şahsım aday gösterilirse, biz yine işimizi hakkıyla yaparız. Aday adaylığı sürecinde de eminim ki hiç bir arkadaşımız birbirini kırmayacaktır. AK Parti’de siyaset yapan herkese aday olmak meşrudur.

Toplantıda, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Rüstem Kabil, Pendik Belediyesi Başkan Yardımcısı İzzet Öztop, Pendik Belediyesi Basın Danışmanı Metin Tavukçu, Pendik Belediyesi Basın-Yayın Müdürlüğü Yöneticileri Cem Koçdemir ve Özay Uyanık da hazır bulundu.

 

Pendikli TV
Pendikli’nin Medya Kanalı