Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’e Yerel Basından Anlamlı Ziyaret

Son Güncelleme 14/09/2020 tarihinde yapıldı

Pendik’te mesleklerini icra eden yerel basın mensupları, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Pendik Belediyesi’ndeki makamında yerel basını ağırlayan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, seçim sonuçlarıyla ilgili önemli hususları basın mensuplarıyla paylaştı.

Başkan Ahmet Cin; belediye seçimlerinde Cumhur İttifakı ile birlikte alınan oy oranlarına bakıldığında iyi bir sonuç elde ettiklerini ifade etti. Pendik’teki bu sonucun elde edilmesinde, Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül vermiş olan insanların da katkısının olduğunu belirten Ahmet Cin, MHP camiasına da teşekkür etti.

Ahmet Cin: “Pendik Batı Mahallesi, Orta Mahalle, Dumlupınar gibi mahalleler bizim için çok hassas bir konumdaydı. Hatta bunun neticesinde bazı mahallelere birden çok ziyaretlerimiz oldu. Bunun neticesinde önceki dönemlere göre bu mahallelerimizde oy oranlarımızı ciddi şekilde arttırdık. Vatandaşa gönülden yaklaşınca oluyor.” dedi.

Başkanlık Sistemi Mutlaka Devam Etmelidir

Başkanlık sisteminin önemine ve Türkiye için olmazsa olmaz olduğuna vurgu yapan Cin, istikrar için bu sistemin devam etmesi gerektiğini basın mensuplarıyla paylaştı. Birçok medya mensubunun sorularını yanıtlayan Başkan Cin; nasıl bir belediye başkanı olacağını şöyle ifade etti: “30 yıldır siyasetin içindeyim. Birçok önemli görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. Bundan sonrası için sahada, sokakta, caddede aktif olarak halkın içerisindeyim. Beni nasıl tanıyorsanız bundan sonra da ben öyle olacağım. Değişen hiçbir şey olmayacak’” dedi.

YSK’nın Vereceği Karara Saygı Duyacağız

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin; İBB Başkanlığı için YSK’nın kararına saygı duyacaklarını belirterek, sürecin devam ettiğini ve süreç tamamlandıktan sonra Pendik’le ilgili projelerin hayata geçirileceğini, bazı projelerin de bakanlık üzerinden Pendik’e kazandırılacağını söyledi.

Seçim Başarısını Gerçekleri Söyleyerek Başardık

Ahmet Cin; Pendik’teki seçim sonuçlarının kazanımını, vatandaşa birinci elden ulaşarak yapıldığını sözlerine ekleyerek; Pendik’in bazı bölgelerine emsal oranını 3.5 vereceğini ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayına değindi ve; ”Biz emsal artışı ile ilgili Velibaba da geniş katılımlı toplantıda vatandaşlarla bir araya geldik. Verebileceğimiz emsalin 1.5 olacağını izah ettik. Bizden 2 emsal istemeyin biz bunun altından kalkamayız dedik. Ve en çok oyu da Velibaba Mahallesi’nden aldık. Halka gerçekleri söylediğinizde kazanıyorsunuz. Dürüstlük kazanıyor.’’dedi.

Ahmet Cin Gereksiz Harcamaların Önüne Geçiyor

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin belediye bünyesinde gelir gider durumuna göre önümüzdeki haftalarda yeni önlemlerin alınmasıyla birlikte tasarrufa gideceklerini ifade etti.

“CHP Sandık Başkanlarının Listesini Aldı Suç İşledi”

CHP Pendik Belediye Başkan Adayı’nın seçime kısa süre kala sandık başkanlarının listesini açıklamasına da değinen Başkan Ahmet Cin; Biz AK Parti olarak sandık görevlileriyle ilgili liste istediğimizde suç olduğu söylenerek bize verilmedi. Sandık kurullarının listesinin alınması suç içeriyor. Bu suç CHP tarafından işlenmiştir.”dedi.

Başkan Ahmet Cin; Pendik’te sorunlu mahallelere yönelik yeni anket sistemi oluşturduklarını, personelin kapı kapı, sokak sokak gezerek vatandaşla iletişim halinde olduğunu ifade ederek, vatandaşların beklentilerine yönelik hizmet anlayışı ile Pendik’in ihtiyaçlarını giderme noktasında halkla birlikte çalışacaklarını söyledi.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin Teşekkür Etti

Ahmet Cin hayırlı olsun ziyaretine gelen; Pendik Gazetesi İmtiyaz Sahibi Metin Yazıcı’ya, Anadolu Kent Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Halil Güler’e, Yerel Hayat Gazetesi İmtiyaz Sahibi Kubilay Öztürk’e, Gerçek Bakış Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sedat Savaş’a, Duyuru Gazetesi’nden Yaşar Şimşek’e, Bölge Gündem Gazetesi İmtiyaz Sahibi İbrahim Şahin’e, Özgür İstanbul Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hatice Odabaş’a, Yenises Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fahrettin Uysal’a, diğer davetlilere ve Pendikli TV İmtiyaz Sahibi Samet Övüç’e teşekkür etti.