Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin “Gözle Görülür Belediyecilik” Başlıklı Programda Sunum Yaptı

Belediye Başkanı Ahmet Cin, 4 buçuk yılda Pendik’te yapılan projeleri anlattı.
İlçede son 4 buçuk yılda hayata geçirilen yenilikler ve projeler, “Gözle Görülür Belediyecilik” başlıklı programda slayt gösterisi ile sunuldu. Projelerden bahseden Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, “Pendik’i İstanbul’un parlayan yıldızı hâline getirmeye yönelik çalışmalarımız bunda sonraki süreçte de devam edecek.” dedi.

31 Mart 2019’da Pendik Belediye Başkanı olarak seçilen Ahmet Cin, 4 buçuk yılda yapımı tamamlanan, yapımına devam edilen ve yapılması planlanan projelerini anlattı. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde “Gözle Görülür Belediyecilik” başlığıyla yapılan proje tanıtım toplantısında konuşan Belediye Başkanı Ahmet Cin, 4 buçuk yılda yapılan projeleri sivil toplum kuruluşlarının, basın mensuplarının ve çok sayıda Pendiklinin katıldığı programda anlattı.

Pendik ilçesinin önemli bir konumda olduğunu ve özellikle karayolu, denizyolu, havayolu ve Marmaray hattı açısından bakıldığında Pendik ilçesi gibi bir ilçeyi bulmanın zor olduğunu dile getiren Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin; 4 buçuk yılda tamamlanan parklar, otoparklar, sosyal yardımlar, otoyollar, kavşak ve caddeler, yeni semt pazarları, yapılan sosyal tesisler, kütüphaneler ve köy konakları gibi bir çok projenin detaylarından bahsetti.

İBB’ye sert dille yüklendi.

Pendik’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yapması gereken pek çok projeyi de bakanlıklar ve ilçe belediyesi koordinesiyle hayata geçirdiklerini vurgulayan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştirdi. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde İstanbul’da ve Pendik’te Cumhur İttifakı’nın farkını ortaya koyarak başarıyla çıkacağını söyledi.

Pendik’i İstanbul’un parlayan yıldızı hâline getirmek istiyoruz”

Yapılan projeleri anlatan Belediye Başkanı Ahmet Cin, “2019 yılından bugüne kadar yaklaşık 5 yıllık süre içinde çok değişik olaylarla, pandemiyle depremlerle uğraşmak zorunda kaldık. Buna rağmen Pendik olarak yatırımı en fazla yapan ilçe konumumuzu sürdürüyoruz. En fazla sosyal yardım yapan belediyelerden biriyiz. Bütün yatırımlarımızı buna göre yapıyoruz. Beş yıllık süre içinde hakikaten yatırımcı bir bütçe oluşturduk, sosyal belediyecilik anlayışını önemseyen bir belediye olmayı sürdürdük. Her kesimi, yaşlı kesimi, genç kesimi, öğrenci kesimini önemseyen bir belediye durumundayız. İnşallah bundan sonraki süreçte bu yatırımlarımız daha üst seviyede olur. Pendik’i İstanbul’un parlayan yıldızı haline getirmeyle ilgili çalışmalarımız bunda sonraki süreçte de devam edecek. Biliyorsunuz Pendikspor’umuz Süper Lig’de mücadele ediyor. Gururla söylüyorum ki; Pendik Belediyesi de projeleriyle bu alandaki Süper Lig’de yerini koruyor.” dedi.

Çok sayıda ulusal ve yerel basın mensubunun da katıldığı program yaklaşık 3 saat sürdü.