Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Turan ile İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Yücel Coşkun Muhtarlarla Buluştu

Adaylığı açıklandığı günden bu yana Pendik gündeminden düşmeyen İYİ Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Turan, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Yücel Coşkun ile birlikte, Pendik’te görev yapan muhtarlarla bir araya geldi. Turan, 5 yıllık ilçe başkanlığı döneminde birlikte çalışmalar yaptığı muhtarlara teşekkür etti.

4 Kasım 2023 Cumartesi sabahı Pendik Sıla Han Restaurant’ta, Pendik’te görev yapan muhtarlarla bir araya gelen İYİ Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Turan; “5 yıl önce ilçe başkanı olarak ilk toplantımı siz muhtarlarla yapmıştım. Şimdi de ilçe başkanı olarak son toplantımı yine sizinle yapıyorum. Bundan sonra Pendik Belediye Başkan Adayınız olarak, inşallah 31 Mart’tan sonra da belediye başkanınız olarak hizmetinizde olacağım.” dedi.

https://www.youtube.com/watch?v=WIjBIgcfvo4

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Yücel Coşkun ise yaptığı konuşmada; “İstanbul teşkilatı olarak kıymetli bir ilçe başkanımızı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz lakin Süleyman Turan gibi kıymetli bir ismin Pendik Belediye Başkan Adayı olması dolayısıyla da oldukça mutluyuz. Pendikliler kıymetli bir belediye başkanı kazandı diye düşünüyorum. Sizlerin de desteğiyle, mahallelerdeki sorunlar Süleyman başkanın öncülüğünde tek tek çözülecek. Buna yürekten inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Turan, toplantıdaki muhtarlar adına söz alan Kurtköy Muhtarı Hüseyin Ekşi’nin bir sorusuna yanıt olarak; “Biz belediyede göreve geldiğimizde, İstanbul’da muhtarlara en fazla desteği hangi belediye veriyorsa en az onun kadar muhtarlarımıza destek vereceğiz. Bizim dönemimizde muhtarlarımızın personel giderlerini karşılayacağız. İnşallah İYİ Parti iktidarında da yapacağımız kanunlarla muhtarlarımıza hak ettiği değeri sağlayacağız.” dedi.

Hediye takdimi ve hatıra fotoğraflarının çektirilmesinin ardından toplantı sona erdi.

Toplantı sonrası İYİ Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Turan sosyal medya hesaplarından şu paylaşımı yaptı:
“İl Başkanımız @Yucel_Coskun, 1.Bölge Teşkilat Başkanımız @OguzhanHasar ile birlikte, Pendik’imizin kıymetli Muhtaralarını ağırladık. 5 Yıllık İlçe Başkanlığım döneminde, birlikte çok güzel çalışmalar yaptığımız ve vatandaşın her derdine koştuklarına şahit olduğum kıymetli muhtarlarımla, bu süreçte birlikte yürümek, benim için büyük bir mutluluktu. Belediye Başkanlığım sürecinde, bu kenti birlikte yöneteceğimiz, yerel hizmetin en fedakar hizmetkarlarına, başta muhtarlar yasası olmak üzere, tüm haklarını kazandırmak, önceliklerimizden biri olacaktır. Katılım sağlayan tüm muhtarlarıma ve İl Başkanıma teşekkür ederim. #PendikteİYİlikVakti