Pendik Ardahan İl Derneği Başkanı Azimkar Altıntaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Basın Mensuplarıyla Buluştu

Pendik Ardahan İl Derneği Başkanı Azimkar Altıntaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya geldi. Kurtköy’deki Balıkçı Osman’da gerçekleştirilen kahvaltı programına; Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Atakan Yüce, STK Üyeleri ile çok sayıda iş insanı katıldı. Kahvaltı programında projeler hakkında açıklama yapan Azimkar Altıntaş, yeni dönemde Ardahan’ın kalkınmasına yönelik projeleri hayata geçireceklerine vurgu yaparak  bölgenin tanıtılmasına yönelik ilk kez geniş çapta bir organizasyon düzenleyeceklerini belirtti.

ARDAHANLILARIN ADINI PENDİK’TE DUYURMAYA KARARLIYIZ
Altıntaş; Kültürel zenginliği yanı sıra Kaz etiyle Türkiye çapında ün yapan Ardahan’ın bal ve tereyağının’da meşhur olduğunu ifade ederek tanıtım noktasındaki eksiklikler nedeniyle hak ettiği değeri göremediğini söyledi. 

Kahvaltı programına katılım sağlayan Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Atakan Yüce sivil toplum kuruluşların önemine dikkat çekerek belediye olarak gereken desteği vereceklerini vurguladı.

9 MART’TA BAŞLAYACAK FESTİVALİMİZE TÜM VATANDAŞLARIMIZ DAVETLİDİR
Azimkar Altıntaş; 9-19 Mart tarihleri arasında Kurtköy Meydanında gerçekleşecek  olan “Ardahan İli ve İlçeleri Kaz Eti Kaşar Peyniri Bal Festivali” etkinliğini başlatacaklarını ifade ederek, resmi açılışla festivali taçlandıracaklarını belirterek tüm vatandaşları festivale davet etti.

ARDAHANLILAR’DAN DEPREM BÖLGESİNE 1 TIR DOLUSU YARDIM MALZEMESİ
Kahramanmaraş depreminden etkilenen depremzedeler için seferber olan Pendik Ardahanlılar Derneği, deprem bölgesine 1 tır dolusu yardım malzemesi gönderdi.
Deprem bölgesi için başlattıkları yardım seferberliği ile ilgili bir açıklamada bulunan Dernek Başkanı Azimkar Altıntaş; “Pendik Ardahan İl Derneği olarak deprem bölgesindeki acıya, feryada duyarsız kalma dedik. Çok şükür sesimiz bir nebze de olsa duyuldu. Dernek yönetim kurulumuz sağ olsunlar, gereken ihtimamı, ilgiyi gösterdiler. Yine de göstermeye gayret edecekler inşallah. Yardımlarımız Tır ile deprem bölgesine hareket etti.” şeklinde konuştu.