PEKSEM TSM Korosu Kulakların Pasını Sildi

Başkanlığını Erdinç Yenigül’ün, Başkan Yardımcılığını ve Koro Başkanlığını Gülümser Runa’nın yürüttüğü Pendik Kültür Sanat ve Eğitim Derneği (PEKSEM) Türk Sanat Müziği Korosu, Pendik Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezinde “Arabesk & Fantezi Konseri” gerçekleştirdi. Programa; Pendik Belediyesi, Pendik Dernekler Federasyonu ve Karagöz Group katkı sundu.

Çok sayıda sanatseverin doldurduğu salonun protokolünde; PENDEF Genel Başkanı Murat Çevik, iş insanı ve söz yazarı bestekar Hüsamettin Elçi, Şehrin Şairleri Şiir Grubu Yönetmeni Metin Yazıcı, Pendik Musiki Derneği Başkanı İbrahim Coşkun, PEKSAD Başkanı Yasin Gördeli, PEKSAD Koro Şefi Nurettin Karakuş, KAIDER Onursal Başkanı Av. Serkan Kaya, İş İnsanı Bahaddin Özbuğutu ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri yer aldılar.

Sunumunu Gonca Enginler’in, Koro Şefliğini İlter Burak Kalay’ın yaptığı konser iki bölüm halinde icra edildi.

BİRİNCİ BÖLÜM

Birinci bölümde koro olarak; Dilek Taşı, Alıştım Sana Birtanem, Seninle Başım Dertte, Şikâyetim Var Kaderden Yana, Akşam Olur Gizli Gizli Ağlarım, Sen Bir Yana Bu Dünya Bir Yana, Bir Cennettir Bu Dünya, Kahverengi Gözlerin şarkıları seslendirildi.

Solo performanslar ise şu parçalardan oluştu: Kader Diyemezsin Sen Kendin Ettin / Yeşim Topçu, Seni Kalbimden Kovdum / Semra Mil, Islak Mendil / Esra Sakallıoğlu, Doktor / Ufuk Altay, Efendim / Evay Baykal, Kırılsın Ellerin Neye Yarıyor / Berna Daşlı.

İKİNCİ BÖLÜM

İkinci bölümde koro olarak; Bir Gülü Sevdim Bir Seni Sevdim, Mavi Mavi, Seni Unutmaya Ömrüm Yeter mi, PEKSEM Şarkıları seslendirildi.

Solo performanslar ise şu parçalardan oluştu: Unuturum Diye Yorma Kendini / Ebru Akay, Unutamazsın / Erdinç Yenigül, Leyla Ela Gözlü Bir Çöl Ahusu / Semra Evre, Mutlu Ol Yeter / İlter Burak Kalay, Zaman Akıp Gider / Figen Şamlı, Sensiz Saadet Neymiş / Alaaddin Büyükurgan, Seni Yazdım Kalbime / İlter Burak Kalay.

KORİSTLER: Alaaddin Büyükurgan, Arzu Bayer, Asuman Mil, Aydın Mil, Berna Daşlı, Cengiz Aksoy, Ebru Akay, Erdinç Yenigül, Esra Sakallıoğlu, Evay Baykal, Figen Şamlı, Filiz Morgül, Gonca Enginler, Gülümser Runa, Melek Karakapıcı, Murat Özler, Nagehan Candan, Necla Albayrak, Nuran Çınar, Özgüray Öler, Özlem Polat, Öznur Bengi, Semra Mil, Semra Evre, Şerife Sipahi, Ufuk Altay, Yeşim Topçu, Yeşim Yenigül.

SAZLAR: Atalay Durmaz / Keman, Yılmaz Şenyaylar / Keman, Erkan Başyıldız / Bağlama, Ahmet Güçlüer / Kanun, Mert Özkeskin / Klarnet, Sedat Sönmez / Klavye, Barış Kaya / Ritm, Cem Tezer / Ritm, Doğukan Şenyaylar / Çello.

Baştan sona keyifli geçen konserde davetliler birçok esere solistlerle birlikte eşlik ettiler.

Etkinlik katkıda bulunanlara çiçek ve plaket takdiminin ardından fotoğraf çekimleri ile sona erdi.

Haber metni: Pendik Gazetesi