PEFHEM’in Yeni Yönetimi Basın Mensuplarının “Çalışan Gazeteciler Günü”nü Kutladı

Pendik Folklor Halk Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (PEFHEM) 2023 yılının ilk toplantısında Pendikli basın mensuplarıyla bir araya geldi. PEFHEM’in yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarına çalışmalarında başarılar diledi.

Pendik Gülistan Softası’nda 9 Ocak 2023 Pazartesi günü gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda, PEFHEM’in yeni yönetim kurulu üyeleri medya mensuplarıyla tanıştı. 

Geçtiğimiz ay kongre yaptıklarını ifade eden PEFHEM Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Özalkak, öncelikle medya mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

PEFHEM’in çalışmalarıyla ilgili bilgi veren ve 2023 yılındaki projelerinden bahseden Başkan Özalkak, “Katılımlarınızdan dolayı tüm basın mensubu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz ay kongremizi gerçekleştirdik ve yeni yönetim kurulumuz işbaşı yaptı. İlk toplantımızı sizlerle yapıyoruz. Bildiğiniz gibi minikler folklor şampiyonasında Türkiye şampiyonu olduk. Pendik Belediyesi, PESİAD, Pendik Kent Konseyi ve PEFHEM olarak uyumlu bir çalışma yürütüyoruz. Her ay “Kentin Sesi” isimli, çok ses getiren bir organizasyona imza atıyoruz. Son programımızda ilçemizdeki medya mensuplarını konuk ettik, oldukça da güzel bir program oldu. Yeni ve oldukça güzel projelerimiz olacak, yakında bunları da açıklayacağız. Amacımız ilçemizdeki kültür ve sanat faaliyetlerine en iyi katkıyı sunmaktır.” dedi.

Toplantının devamında gazeteciler yönetim kurulu üyelerine çeşitli sorular yönelttiler ve önerilerde bulundular.

Toplantıya Serdar Özalkak’ın yanı sıra PEFHEM yönetim kurulu üyeleri; Süleyman Yılmaz, Nurettin Karakaya, Süleyman Sırrı Beşinci, Yılmaz Yıldız, Selahattin Çindir, Murat Taşlıçay, Serkan Özer de katılım sağladı.