Özel Haber | İYİ Parti Pendik’ten Açıklama Geldi “Genci Azarlayan O Kadın Bizim Üyemiz Değil”

AK Partili genci azarlamıştı, İYİ Partili olduğu konuşuluyordu, açıklama geldi.

Geçtiğimiz saatlerde sosyal medyaya bir video yansımış ve bir kadın AK Partili olduğu anlaşılan bir genci azarlayarak rencide etmişti. Konuya dair İYİ Parti Pendik İlçe Başkanlığı’ndan basın açıklaması yapıldı.

Olay neydi?

Mine Koraş isimli bir kadın, Pendik’te seçmen ziyareti yapan ve AK Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin’in broşürlerini dağıtan AK Partili Yusuf isminde bir genci azarlamış ve kendi deyimiyle ” andımızı biliyor musun? ” diyerek sorguya çekmişti. Genç ise durumu sükunetle karşılamış ve bir tepki vermemişti. Bunun üzerine bu videoyu kendi sosyal medya profillerinde paylaşan kadına tepkiler çığ gibi büyüdü.

Daha önce ki dönemlerde attığı twitlerle de oldukça tepki çeken Mine Koraş, facebook profilinde İYİ Parti Pendik İlçe Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi olarak görünüyor.

Bu gelişmelerin ardından Pendik İYİ Parti Cephesi’nden basın açıklaması geldi.

Pendikli TV ile iletişim kuran parti temsilcileri, bu olaya sebep olan kişinin partileriyle bir ilişkisi olmadığını belirterek, genci azarlayan kadının partilerinde üyeliği bulunmayan bir kişi olduğunu ifade ettiler.

Konuya dair İYİ Parti Pendik İlçe Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Turan imzalı basın açıklaması da kamuoyunun takdirine sunuldu.

İşte o açıklama;

“Kamuoyuna duyuru,

Sosyal medyada hepimizi rahatsız eden, yoğun tepki gören bir paylaşımla gündeme gelen ve İYİ Parti Pendik İlçe Teşkilatında kurucu ve görevli olduğu ifade edilen şahıs, mevcut yönetimimizde herhangi bir görevde değildir. Hali hazırda ilçemizde üyeliği de bulunmamaktadır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla”

İşte bu basın açıklamasına sebep olan video;