“Oy Birliği Platformu” Sizi de Gönüllü Olmaya Davet Ediyor

Pendik’te “Oy Birliği Platformu” adına çalışamalar yürüten Özkan Kaçan, Pendiklileri gönüllü olmaya davet etti. “Oy Birliği Platformu” hakkında kısaca açıklama yapan Kaçan, “Platformun her bir üyesi bağımsızlık, şeffaflık, tarafsızlık ilkesini benimsemiş olan nitelikli bir topluluğun parçası olmayı amaçlamaktadır.” dedi.

14 Mayıs seçimleri için sivil platformlar da büyük öndem arz ediyor. Bu platformlardan biri olan “Oy Birliği Platformu” gerek verdiği eğitimler ile gerekse yaptığı bilgilendirmeler ile vatandaşları seçime hazırlıyor.

Platformun çalışmalarına ilişkin konuşan Oy Birliği Pendik Temsilcisi Özkan Kaçan şunları söyledi:
“Seçmen iradesinin sandığa tam ve eksiksiz yansıtılması amacıyla, toplumun her kesiminden insanların bir araya gelerek oluşturduğu bir sivil toplum örgütü olan Oy Birliği hareketinin gönüllü kitlesinin her bir üyesi; bağımsızlık, şeffaflık, tarafsızlık ilkesini benimsemiş, nitelikli bir topluluğun parçası olmayı amaçlamaktadır.
Demokrasinin zorunlu ve temel unsuru olan seçimlerde, halk iradesinin sandığa eksiksiz yansıması, seçimlere katılımcı sayısının arttırılması, geçersiz oyların en aza indirilmesi ve sandığa yansıyan halk iradesinin korunması ve doğru şekilde kayıt altına alınması gibi amaçların, ülke genelinde katılımcı demokrasi anlayışının yaygınlaşması için öncelikli ve temel hedefleri arasındadır.”
Özkan Kaçan, bu doğrultuda Pendiklileri oybir.org ‘dan gönüllü olmaya davet etti.