Niyazi Koyuncu: “Pendik’teki konserim iptal edildi.” | Pendik Belediyesinden Açıklama Geldi

Son Güncelleme 23/05/2022 tarihinde yapıldı

Merhum sanatçı Kâzım Koyuncu’nun kardeşi Niyazi Koyuncu twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Koyuncu, 25 Mayıs’ta Pendik’te yapılması planlanan konserinin Pendik Belediyesi tarafından engellendiğini duyurdu.

Twitter hesabından paylaşım yapan Niyazi Koyuncu, Pendik’te yapılması planlanan konserinin Pendik Belediyesi tarafından iptal edildiğini duyurdu.

Pendikli TV olarak konuyu araştırdık.

Pendik Belediyesi yetkililerinden edindiğimiz bilgilere göre;
25 Mayıs 2022 tarihinde Pendik Sahil Meydanı’nda yapılması planlanan Niyazi Koyuncu konserinin, Pendik Halk Eğitim Merkezinin sorumluluğunda olan bir konser olduğu ifade edildi.
Pendik Belediyesinin sorumluluğunda olmayan etkinlik ile ilgili, Pendik Belediye Başkanlığı’nın herhangi bir girişimde bulunmadığı ifade edildi.

Pendik Belediyesi kamuoyu açıklaması yaptı.

“Pendik Belediyesi’nin; müzisyen Niyazi Koyuncu’nun Pendik meydanlarında konser icrasını yasakladığı yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. İptalinden sonra haberdar olduğumuz konser, Pendik Halk Eğitim Merkezi tarafından programlanmış, yine aynı merkez tarafından iptal edilmiştir.Konserin organizasyonu ya da iptal edilmesinde Pendik Belediyesi’nin hiç bir dahli yoktur.Müzisyenin iddiası tümüyle asılsızdır.Kamuoyuna saygılarımızla.”

Öte yandan pek çok ünlü isim Niyazi Koyuncu ya destek tweetleri atarken, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel konser için Koyuncu’yu Kartal’a davet etti.