MHP Milletvekili Adayı Ahmet Turan Hocaoğlu Lokma Dağıttı

MHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Dr. Elk. Müh. Ahmet Turan Hocaoğlu, Pendik Çarşı Camii önünde teravih namazı sonrası vatandaşlara lokma ikramında bulundu.
 
MHP Pendik İlçe Başkanı Yüksel Cebe ve yönetiminin de katıldığı lokma ikramında, basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Hocaoğlu:
“24 Haziran seçimleri ülkemizin geleceği için büyük önem arz etmektedir. Dış mihrakların ülkemiz üzerinde oynadıkları oyunları herkes görüyor. Bu ve benzeri oluşabilecek oyunları bozmak için, kardeşliğimiz, birlik ve beraberliğimiz için cumhur ittifakı ve millet aklı kavramlarımız çok önemlidir.” ifadelerine yer verdi.
 
Hocaoğlu ayrıca: “24 Haziran seçimlerini başarıyla geçirmek için milletimizin hayır duasına ihtiyaç duyduk, bunun için hayır lokması dağıtmayı uygun gördük” de dedi.
 
Dr. Elk. Müh. Ahmet Turan Hocaoğlu kimdir?
 

1967 yılında Antakya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Antakya’da tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Elektronik Mühendisliği bölümünde 1997 yılında yüksek lisansını, 2003 yılında doktorasını tamamlayarak Doktor ünvanını almaya hak kazandı. Üniversiteden mezun olduğu 1990 yılında özel sektörde iş hayatına başladı. Askerlik görevini tamamladıktan sonra Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Müdürlüğü, ardından da Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1999 yılında bu görevinden ayrılarak Türk Standartları Enstitüsü’nde Elektrik Mühendisi olarak çalışmaya başladı. On üç yılı aşkın bir süre TSE Elektronik ve Elektroteknik Laboratuvarları Müdürlükleri’nin ardından beş yıl Marmara Eğitim Müdürlüğü görevini üstlendi. Seçimler için görevinden istifa ederek yıllardır gönül verdiği Milliyetçi Hareket Partisi’nden İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı oldu. Evli ve üç çocuk babası olan Ahmet Turan Hocaoğlu birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldı ve başkanlık yaptı.