Meslek Büyüğümüz Emekliye Ayrıldı

Pendik Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde görev yapan ve meslek yaşamı boyunca başarılı çalışmalara imza atan Şeyda Can emekliye ayrıldı.

Çalışma ortamında pozitif iletişimiyle öne çıkan ve sevilen basın mensubu Şeyda Can, emekliliğe ayrılarak aktif çalışma hayatını noktaladı.

Meslek büyüğümüzü tebrik ediyor, hayatının bundan sonraki sürecinde kendisine mutluluklar diliyoruz.Özgeçmiş

1967 Balıkesir’de doğdu. 1983 yılında Kartal Ticaret Lisesi,  1987 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi (o yıllardaki adıyla Basın Yayın Yüksek Okulu) Gazetecilik ve Halkla ilişkiler Bölümü’nden mezun oldu.

1989 yılında Hürriyet Gazetesi’nde muhabir olarak adım attığı meslek hayatında istihbarat servisine bağlı olarak 4  yıl boyunca pek çok haber ve ropörtaja imza attı. İlk özel televizyonların kurulmasıyla önce Ahmet Özal’ın sahibi olduğu Kanal 6’ya, ardından  Star TV’ye geçti.   Kanal 6’da gündüz kuşağında haftaiçi her gün yayınlanan ve o yıllarda konu ve konuklarıyla ses getiren “Stüdyoda Buluşalım” adlı tartışma programında program yapımcısı, Star TV’de ise Yakın Takip, Şok, Kamera 1  isimli haber programlarında muhabir olarak çalıştı.  Anne olduktan sonar aktif çalışma hayatına bir süre ara verdi. Bu sırada resimle uğraştı, çeşitli karma sergilere katıldı. Ardından internet haberciliğine yönelerek aralarında haberturk.com , kenthaber.com gibi sitelerin de bulunduğu çeşitli haber ve medya sitelerinde gece editörlüğü ve editörlük yaptı.

2013 yılında ise Pendik Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü’nde göreve başlayarak çok sevdiği aktif habercilik hayatına geri döndü. Emekli olana kadar çalıştığı 6.5 yıl boyunca hem web sitesi, hem Pendik Gündemi Gazetesi, hem de yerel ve ulusal basına yönelik haber ve röportajlar yaptı. Ayrıca basın bültenlerini hazırlayarak medyaya servis etti.