“Martı Çocuk Akademisi” Yeni Sezona “merhaba” Dedi

“Martı Çocuk Akademisi” Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen açılış programıyla yeni sezona “merhaba” dedi. Programa katılan Ömer Akbaba, stand up gösterisiyle eğlenceli dakikalar yaşatırken etkinlik sonundan Kahoot üzerinden bilgi yarışması yapıldı.

Pendik Belediyesinin çocukların gelişimine katkı sağlamak amacıyla başlattığı “Martı Çocuk Akademisi” yeni sezona “merhaba” dedi. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen açılış töreniyle çocuklar hem renkli hem de eğitici dakikalar geçirdi. Açılış programında sahne alan Ömer Akbaba, stand up gösterisiyle çocuklara eğlenceli bir akşam yaşattı. Gösterinin ardından çocuklar için bilgi yarışması yapıldı. Kahoot üzerinden yapılan yarışmada çocuklar dereceye girmek için ter döktü. Yarışma sonunda dereceye girenlere ödülleri verildi.

İlk ve ortaokul öğrencilerine yönelikdüzenleniyor
Martı Çocuk Akademisi, tamamen gönüllü eğitimciler tarafından öğrencilere yönelik ücretsiz eğitim ve kişisel gelişim programı olarak faaliyetini sürdürüyor. İlkokul 4. sınıf ve ortaokul 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen akademi; çocukların gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla atölye faaliyetleri, sanat kursları, söyleşiler, değerler eğitimi, iyilik çalışmaları, kamp etkinlikleri ve geziler düzenliyor.