“Kurumsal Kimlik Nedir ve Nasıl Olmalıdır?” Artık Tüm Kitapçılarda

Genç Yazar Sanem Kavram Güney’in kaleme aldığı “Kurumsal Kimlik Nedir ve Nasıl Olmalıdır?” çıktı. Kaynak eser niteliğindeki bu kitap artık tüm kitapçılarda raflarda… Online satın almak da mümkün…

Firmalar için büyük öneme sahip olan kurumsal kimlik kazanamı, işinin ehli kişilerce hak ettiği değeri bulabiliyor. Bu perspektifle konuyu ele alan Yazar Sanem Kavram Güney, pek çok sayfasını Pendik’te yazdığı yeni kitabını kitapseverler ile buluşturdu.

Kitap; Kitapperonu, D&R, İdefix, Kidega, Trendyol, Hepsiburada, N11, BKM Kitap, Amazon, Kitapsepeti vb. tüm online sitelerden temin edilebiliyor.

Genç yazar kitabını tanımlarken şu ifadelere yer verdi:
“Kurumsal kimlik, bir kurum, kuruluş, işletme veya markanın belirlenen hedef kitleye görünüş biçimidir. Bu biçim görsel bir görünüşle, yani görsel kimlikle karıştırılmamalıdır. Kurumsal kimlik, kurumun logosunu, imzasını, renklerini, font seçimini, misyon ve vizyonunu, sosyal medya hesaplarını, web sitesini, dış giydirme dahil kurum dışı ve kurum içi tüm tasarımları kapsamaktadır ve bu kapsam her türlü kurumu, kamu kuruluşlarını, sivil toplum kuruluşlarını, işletmeleri ve markaları ilgilendirmektedir.

Kurumsal kimlik, bir kurumun kendisine yapacağı en büyük yatırım ve en değerli hazinedir. Bu sebeple kurumlar, kendi değerleri için kurum kimliklerine gereken önemi vermeli ve doğru stratejiler yardımıyla doğru çalışmalar gerçekleştirmelidir.

Kurumsal kimlik kavramı, iki farklı disiplini birleştiren bir kavramdır. Kurumsal kimlik, halkla ilişkiler çalışmalarını ilgilendirirken grafik tasarım çalışmalarını da kapsamı içine alır. Bu kitapta, kurumsal kimliğin tüm alanları ve kurumsal kimlik kavramının grafik tasarım ile olan ilişkisi incelenmektedir.
Ayrıca kitabın kurumsalkimliknedir.com isimli bir web sitesi ve sosyal medya hesapları da mevcut.”