Kurtköy Trafiğine Yeni Düzenleme

Pendik Belediyesi, Kurtköy’de trafik yoğunluğunu azaltmak için tek yön güzergâhları oluşturdu. Ankara Caddesi’nin alternatifi olarak açılan yeni yol ve kavşak düzenlemeleri bölgenin giriş ve çıkışlarındaki trafiği rahatlatacak. 2 etap halinde gerçekleşecek düzenlemede kente bir de meydan yapılması planlanıyor.

Trafiği rahatlatmak üzere ilçe genelinde çalışmalarını sürdüren Pendik Belediyesi Fen İşleri Ekipleri, Kurtköy Metro İstasyonu çevresinde yaşanabilecek yoğunluğu azaltmak için tek yön güzergâhları oluşturdu. Çalışmanın 1. Etabını oluşturan yeni düzenlemeye göre Ankara Caddesi’nin yaklaşık 500 metrelik bir bölümü Pendik’e doğru; Yıldırım Bayezit Caddesi ile Hızır Reis Caddesi’nin yaklaşık 600 metrelik bölümü ise Kurtköy’e doğru tek yön oldu. Yeni düzenlemeye göre Ankara Caddesi üzerinden gelen sürücüler Kurtköy ve Sanayi Mahalleleri ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmak için Hızır Reis Caddesi’ne bağlanacaklar. Sürücüler Hızır Reis Caddesi’ni kullanarak Sanayi Mahallesi ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşabilecek. Kurtköy’e ulaşmak isteyen sürücüler ise Hızır Reis Caddesi’nden Yıldırım Beyazıt Caddesi’ne bağlanarak Mustafa Karuşağı İlkokulu arkasından yeniden Ankara Caddesi’ne ulaşacak. Böylece Ankara Caddesi’nin alternatifi olarak açılan yeni yol ve kavşak düzenlemeleri bölgenin giriş ve çıkışlarındaki trafiği rahatlatacak.

Mahalleye bir de meydan yapılacak

Çalışmanın 2. Etabında Kurtköy metro istasyonunun olduğu bölge kent meydanına dönüşecek. Yaklaşık 15 bin metrekare büyüklüğünde olacak meydanda çeşitli fonksiyonlar yer alacak. proje çalışmaları devam eden meydan kente büyük prestij kazandıracak.