Kırşehirliler İftarda Buluştu

DÜNYA KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ TUZLA İSTANBUL’da KIRŞEHİRLİLERİ  İFTARDA BULUŞTURDU

Pendik’te de oldukça nüfusu bulunan Kırşehirliler de iftar davetinde bir araya gelerek hasret giderdi.

Dünya Kırşehirliler Derneği düzenlediği iftar programı ile Tuzla İstanbul’da Kırşehirli stk başkan ve yöneticileri ile hermşehrilerini bir araya getirdi.

Programa İstanbul Milletvekili İsmet UÇMA, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi YAZICI, Ak Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat DURAK, Milliyetçi Hareket Partisi Tuzla İlçe Başkanı Erdem DOĞRUER, Milliyetçi Hareket Partisi Pendik İlçe Başkanı Yüksel CEBE, Ak Parti Tuzla İlçe Başkan Yardımcısı SKM Başkanı İsmail ÇETİN, Tuzla ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aydın BORA’nın yanı sıra Meclis Üyeleri, Dernek Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Dünya Kırşehirliler Derneği Başkanı Ünal KAYA katılım sağlayan herkese teşekkür ederek selamlama konuşması yaptı. Kırşehir’in değerlerinden bahsettiği konuşmasında: “Ramazan sofralarını Ahilik kardeşliği ile buluşturarak birlikteliğimizi daha da sağlamlaştırdık. Kırşehirli olma ruhunu Tuzlamız’da İstanbul’da yaşatmaya çalıştık. Ahi Evran-ı Veli ‘Dünya hayatında çalışarak, Ahireti kazanmaktır AHİLİK’der. Biz de her çalışmamızda lider ülke Türkiye yolunda kendi öz değerlerimizi yaşatarak birlikteliğimize katkı sunacağız” dedi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi YAZICI konuşmasında: “Kırşehir bir değerdir. Sizlerde değerlerinize sahip çıkıp yaşatıyorsunuz. Sizleri kutluyorum” dedi

İstanbul Milletvekili İsmet UÇMA yaptığı selamlama konuşmasında: “Ben de Kırşehirli oldum, lise aşkım Zahide Türküsü dinleyerek aşık oldum. Doktora tezim Ahilik idi. Kırşehir’in değerlerini tanıdım. Sizden daha çok Kırşehirli’yim ben başkanımıza teşekkür ediyorum bizleri sizlerle buluşturduğu için.”dedi.

Tuzla Ak Parti ilçe Başkanı Suat DURAK,  Tuzla Mhp İlçe Başkanı Erdem DOĞRUER birer selamlama konuşması yaparak Kırşehirli hemşehrilerimizle birlikte olmaktan dolayı duydukları memnuniyeti ifade ederek, dernek başkanı Ünal KAYA’ya teşekkür ettiler.

Programa yoğun takvimlerinden dolayı katılamayan İstanbul Milletvekilleri Av. Serkan BAYRAM ve Osman BOYRAZ  telgraf çekerek Kırşehirli vatandaşlara ve dernek başkanı Ünal Kaya’ya selamlarını ilettiler.

Ayrıca sazı ve sesiyle programa Kazım AYDIN çay sohbetinde renk katarak, herkesi Kırşehir’e götürerek, Neşet ERTAŞ’ı rahmetle andı.

Dernek Başkanı Ünal KAYA, programda misafirlere 2. lige çıkan Kırşehirspor’un atkılarını takdim etti.