Son Dakika

KAIDER Ata Topraklarındaki Okullara Yardım Eli Uzattı

Ağustos 30th, 2020 | by Samet Övüç
KAIDER Ata Topraklarındaki Okullara Yardım Eli Uzattı
EĞİTİM
0
Abone Ol

Kars, Ardahan, Iğdır Kültür ve Yardımlaşma Derneği (KAIDER) ata topları olan Kars ve Iğdır’daki iki okula yardım elini uzattı. Özcan Öfekler Başkanlığı’nda organize olan dernek üyeleri, okulların açılmasına sayılı günler kala, iki okulun ihtiyaçlarını karşıladı.

Bir hemşehri derneğinden daha çok, düzenlediği eğitim seminerleriyle, yaptığı yardım organizasyonlarıyla bilinen KAIDER, yeni bir yardım organizasyonuna imzasını attı.

Önce Kars’taki bir okula bilişim ve kütüphane sınıfı…

#İyilikİçinBirlik sloganıyla yola çıkan KAIDER üyeleri, önce Kars ilinin Akyaka ilçesine bağlı Boyuntaş İlkokulu – Ortaokulu’na bilişim ve kütüphane sınıfı kurdu. Sınıfın açılışına dernek başkanı, ilçe milli eğitim müdürü, dernek üyeleri ve idareciler katıldı.

Burada kısa bir konuşma yapan Dernek Başkanı Özcan Öfekler; “İyilik için birlik sloganıyla çıktığımız bu yolda, şükürler olsun ki güzel memleketlerimizden Kars’ın bir okuluna daha faydamız dokunuyor. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma, üyelerimize ve idarecilerimize teşekkür ediyorum. Sınıfımız eğitim camiasına, öğretmen ve öğrenci kardeşlerimize hayırlı olsun.” dedi.

İkinci yardım Iğdır’daki bir okula spor sınıfı…

Kars’ın ardından Iğdır ili Tuzluca ilçesi Şehit Üsteğmen Hakan Özkaner Ortaokulu’na geçen dernek üyeleri, bu okula da bir spor sınıfı kazandırdı. Bu sınıfın açılışına ise Tuzluca İlçe Kaymakamı Salih Çiğdem, dernek başkanı Özcan Öfekler, garnizon komutanı, ilçe emniyet müdürü, ilçe milli eğitim müdürü, okul idarecileri, dernek yönetim kurulu üyeleri, ve Tuzluca’nın önde gelen isimlerinden Faruk Korkusuz katıldı.

Samet Övüç – Pendikli TV

Bir Cevap Yazın

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.