Tuzla’da Balık Sezonu Dualarla Açıldı

Son Güncelleme 14/09/2020 tarihinde yapıldı

S.S. Tuzla Su Ürünleri Kooperatifi tarafından, yeni balık avı sezonu açılış programı düzenlendi. Balıkçılar dualar ile yeni sezona “Vira Bismillah” dedi.

1 Eylül itibariyle balık av yasaklarının kalması dolayısıyla, Tuzlalı ve çevre ilçelerden gelen balıkçılar, yeni sezonu sevinçle karşıladılar. Dualar ile başlayan programda, kurbanlıklar kesildi.

Davete; Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Liman Başkanı Burhan Kuş, CHP Tuzla İlçe Başkanı Eren Ali Bingöl, MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer, BBP Tuzla İlçe Başkanı Cüneyt Şahin, Demokrat Parti Tuzla İlçe Başkanı Yaşar Taşkıran, balıkçılar ve davetliler katılım sağladı.

Dr. Şadi Yazıcı’dan Pendikli TV’ye Açıklamalar

Av sezonunun açılışına dair düşüncelerini Pendikli TV aracılığıyla paylaşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı; “Yeni av sezonunun hayırlar getirmesini diliyorum. Tuzla balıkçı kasabası olarak bilinen bir ilçe. Mazimizde balıkçı kasabası sıfatımız var. Balıkçılarımızı önemsiyoruz, iyi bir balık sezonu temenni ediyorum.” dedi.

Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Çakıroğlu: “Bu sezondan umutluyuz.”

Sezon açılış programı sonrası Pendikli TV’ye açıklamalarda bulunan S.S. Tuzla Su Ürünleri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Çakıroğlu, yeni sezondan umutlu olduklarını ifade etti. Denizi ve balık sevgisini insanlara aşılamak için çaba sarf ettiklerini dile getiren Çakıroğlu, açılışa katılan isimlere tek tek teşekkür etti.

Pendikli TV – Samet Övüç