İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan: “Bu ihmal asla kabul edilemez!”

İstanbul günlerdir sağanak yağışın etkisi altında… Yağışlar öyle bir boyuta geldi ki ilçemizde de pek çok nokta olumsuz etkilendi. Bunlardan bir tanesi de Kurtköy Spor Salonu… Dün, sağanak yağışın ardından Kurtköy Spor Salonu bahçe duvarı yıkılmış, iki araç duvarın altında kalmış ve vatandaşlar olayda yaralanmıştı. İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı olaya ilişkin bir paylaşım yaptı. Pendikli TV’nin paylaştığı videoyu kaynak alan İlçe Başkanı Turan, “Bu olay bir ihmaldir ve asla kabul edilemez.” dedi.

İşte İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan’ın o paylaşımı:

“Kıymetli Pendikliler;
İstanbul’umuza dünden itibaren, Pendik’imize de bu sabahtan itibaren yoğun bir şekilde yağmur yağmaya başladı. Bu yağışlardan kaynaklı, ilçemizde bir çok kaza ve yaralanmalar oldu.
Ama özellikle, Kurtköy Spor Salonu bahçe duvarlarının, yağmurdan kaynaklı yıkılması ve bundan dolayı 5 vatandaşımızın yaralanması, tam bir ihmal ve sorumsuzluk sonucu oluşan vahim bir olaydır. Yani perşembenin gelişi, bağıra bağıra, çarşambadan belliymiş.
İlçemizde bulunan bir çok tesis ve okul alanları, binaları ve bahçe duvarları, maalesef ne depreme nede afetlere dayanıklı değil.
Bu konuda, tüm yetkili birimlerimizin acil bir şekilde tespit çalışmaları yapıp, gerekli çalışmaları ve önlemleri alması gerekir.
Bugün yaşanan bazı vahim kazaları da, ne doğa felaketine nede Allah’tan geldi diye geçiştiremeyiz. Bu tamamen yetkili kişilerin, kurumların ihmali. Bu ihmale sebep olanları görevden alıp, el çektirilmeli ve gerekli cezaların verilmesi gerekir.
Bu olayların bir daha yaşanmaması adına, siz kıymetli İstanbullu ve Pendikli hemşerilerimizden, tedbirlerinizi almanızı ve daha dikkatli olmanızı rica ediyorum.
Yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, mağdur olan tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”