İYİ Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Turan ile Turladık

Yerel seçimlere iddialı hazırlanan İYİ Parti’nin Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Turan ile sahil ve çarşı turu yaptık. İlçeye dair hayallerini, projelerini ve eksik gördüklerini ifade eden Turan, Samet Övüç ile yaklaşık bir saat süren bir söyleşi yaptı.

Daha önce de pek çok defa Pendikli TV’nin konuğu olan Süleyman Turan, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere iki hafta kala, bu sefer farklı bir konsept ile sorularımızı yanıtladı.

İYİ Parti Pendik İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi önünde başlayan röportajımız Pendik sahil meydanı, sahil yürüyüş yolu, 19 Mayıs Caddesi, Gazipaşa Caddesi, Kuşlu Park ve Pendik Çarşı Camii Şelale Meydanı güzergahında devam etti. Yaklaşık bir saat süren çekimlerimizde enterasan anlar da kaydedildi.

Yeniden Refahlı ve CHP’li isimlerle karşılaşıldı.
Söyleşinin bazı anlarında kendisine selam veren vatandaşlarla sohbet etmeyi ihmal etmeyen Turan, CHP’li görevlilerle de karşılaştı. CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Tarık Balyalı’nın broşürlerini dağıtan partililere kolayıklar dileyen İYİ Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Turan, 19 Mayıs Caddesi’nde de Yeniden Refah Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Fahrettin Karakurt ile rast geldi. Karakurt ile ayak üstü sohbet eden Turan, iki partinin de bayraklarının ve afişlerinin yırtıldığını ifade etti. Karakurt, seçimin hoşgörü ikliminde geçmesi gerektiğini söyledi.

Koruma ordusu yoktu.
Ülkece tepkili olduğumuz bir konuyu iyi analiz etmiş olacak ki; İYİ Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Turan’ın çekim boyunca çevresinde az sayıda ekip arkadaşı vardı. Korumalar, partilililer, asistanlar olabildiğince az tutulmuştu. Bu da dikkatimizi çeken bir unsur oldu.

Halka dokunabildi.
Kameraların önünde her türlü olumsuz söylemin olma ihtimaline karşı, vatandaşların elini sıkan ve eleştirilerini dinleyen Süleyman Turan, taksici bir vatandaşın da derdine ortak oldu. Kendisine iletilen sorunu bu vesileyle Turan’a iletebilen taksici esnaf, konuyla ilgilenileceğinin yanıtını aldı.

Toplum olarak okumayı çok fazla sevmediğimizi bildiğimden, röportajın geri kalanını anlatmıyorum. Sizi röprotajımızı izlemeye davet ediyorum.

Röportaj: Samet Övüç
Kamera: Yusuf Kapukaya