Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Pendik’te Programlara Katıldı

Pendik’te pek çok programa katılan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak; önce okullara spor malzemesi dağıtımında bulundu, sonra ilçede esnaf ziyareti yaptı, daha sonra ilçe protokolü ile iftar sofrasına oturdu, günün sonunda da Pendik’te yaşayan Rizeliler ile hasret giderdi. Osman Aşkın Bak, gençlerle de uzunca sohbet etti.

Pendik Belediyesi Okullara Spor Malzemesi Dağıtım Töreni’ne katılan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, spora desteğinden ötürü Başkan Ahmet Cin’e teşekkür ederek “Ahmet Bey, spora çok önem veriyor. Pendik’e güzel eserler kazandırıyor. Pendik bir spor ilçesi.” dedi. Törende konuşan Başkan Ahmet Cin de spor kompleksi sayısını 15’e çıkardıklarını belirterek “Tek amacımız gençlerin sağlıklı ve birikimli gelişmesi.” şeklinde konuştu.

Pendik Belediyesinin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlediği Okullara Spor Malzemesi Dağıtım Töreni, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak da katıldı. Törende İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından isimleri belirlenen ilçedeki okulları temsilen 9 okul temsilcisine spor malzemeleleri sembolik olarak teslim edildi. Aynı zamanda 2023 yılında düzenlenen okul sporları organizasyonlarında çeşitli spor branşlarında, il ve Türkiye şampiyonalarında derece elde eden 147 sporcuyu temsil eden 36 sporcuya ödülleri, Başkan Ahmet Cin, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak ve Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız tarafından takdim edildi.

Başkan Ahmet Cin: “Amacımız gençlerin sağlıklı ve birikimli gelişmesi.”

Törende konuşan Belediye Başkanı Ahmet Cin, gençlere ve spora desteklerini anlatarak “Daha önce amatör spor kulüplerimize de desteklerimiz oldu. Alt ve üst yapı çalışmaları bizim için çok önemli. Pendik’te spor kompleksi sayımız 15’e ulaştı. Sadece bizim dönemimizde 5 tane yaptık. Gençlerimizin kütüphane talepleri oluyordu, bunun üzerine yine sadece bizim dönemimizde 11 yeni kütüphane yaptık. Toplam sayı 22 oldu. Amacımız gençlerimizin sağlıklı ve birikimli bir şekilde gelişmesini sağlamak.” dedi.

Bakan Osman Aşkın Bak: “Pendik bir spor ilçesi”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, sporcuları ve onların öğretmenlerini tebrik etti. Başkan Ahmet Cin’e ise spor olan yatırımlarından ötürü teşekkür etti. Bakan Dr. Osman Aşkın Bak, konuşmasında “Sizleri tebrik ediyoruz. Ahmet Bey, spora çok önem veriyor. Pendik’e güzel eserler kazandırıyor. 23 tane amatör spor kulübü var, bunlara antrenman sahaları kazandırdı. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Pendik bir spor ilçesi.” dedi. Bakanlık olarak spor desteklerini anlatan Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak: “Biz de bakanlık olarak valiliklerle birlikte İstanbul’da 3 bin spor kulübü kurduk. Amacımız okullarda yapılan spor müsabaka sayısını artırmak. Daha çok maç yapmanız, spor yapmanız bizim için çok önemli. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Okullarda yetenek taraması yapıyoruz. Çocuğu uygun spor branşına yönlendiriyoruz. Bu sayede onlarca yetenek çıktı ve kulüplere yönlendirdik.” şeklinde konuştu.

Pendikli esnaf ile buluştu.

Bakan Osman Aşkın Bak, buradaki programın ardından Pendik çarşıda esnaf ziyaretinde bulundu. Vatandaşların taleplerini not eden Gençlik ve Spor Bakanı, esnafa hayırlı ramazanlar diledi. Osman Aşkın Bak, Pendik sahilde bulunan AK Parti stantındaki görevlileri de ziyaret etti

Pendik ilçe protokolü ile iftar sofrasına oturdu.

İlçenin önde gelen isimleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri, oda ve kooperatif başkanları, basın mensupları ve çok sayıdaki davetlinin katılımıyla iftar sofrası kuruldu. Bakan Osman Aşkın Bak, davetlilere hitaben, İBB’de Murat Kurum’un, Pendik Belediyesinde Ahmet Cin’in başarılı olacağına inandığını ifade etti.

Gençlerle fotoğraf çektirdi.

Kaynarca Yeni Nesil Yaşam Merkezi’ndeki iftar programının ardından, buradaki gençlerle bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı, gençlere yönelik yatırımlarını hız kesmeden süreceğini dile getirdi.

Pendik’te yaşayan Rizeliler ile hasret giderdi.

Aslen Rizeli olan Bakan Osman Aşkın Bak, ilçedeki Rizeli hemşehrileri ile hasret giderdi. Program için Pendik Rizeliler Derneği Başkanı Ramazan İstif’e teşekkür etti.