İsmail Ahmet Polat Milletvekili Aday Adayı Oldu

2023 genel seçimlerinde Yeniden Refah Partisi’nden İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan İsmail Ahmet Polat “Milli Görüş” siyasi çizgisini benimseyen bir isim… Polat, başvurusunu partisinin il skm başkanlığına yaptı.

28. dönem milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunu partisinin il skm başkanlığına yapan İsmail Ahmet Polat, Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

İsmail Ahmet Polat Özgeçmişi:
3 Mayıs 1991 tarihinde İstanbul’da doğan İsmail Ahmet Polat, aslen Gaziantep’lidir.
İlk ve ortaokul eğitimini İstanbul Bahçelievler Bağlar İlköğretim Okulu’nda tamamlamış olup, lise eğitimini Erkan Avcı Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Haberleşme Bölümü’nü bitirerek tamamlamıştır. Hâlihazırda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini sürdürmektedir.
2018 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi 27. Dönem İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı olarak siyasete adım atmıştır.
2022 yılında Dr. Fatih Erbakan ile tanıştıktan sonra, Yeniden Refah Partisi’ne katılmıştır. Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olan İsmail Ahmet Polat, aynı zamanda Yeni Üye Komisyonu Birimi Başkanı ve Pendik İlçesi İl Sorumlusu görevlerini de yürütmektedir.
İsmail Ahmet Polat, çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları çerçevesinde de sosyal, kültürel ve ekonomik faaliyetler içerisinde aktif olarak yer almaktadır.
2009 yılında kurulan aile şirketinde Personel Taşıma ve Turizm Sektöründe 2011’den itibaren Genel Koordinatörlük görevini sürdürmektedir.
İsmail Ahmet Polat, evli ve üç çocuk babasıdır.

One comment