Ekrem Yıldırım AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı Oldu

28. Dönem Milletvekili seçimlerinde AK Parti’den aday adayı olmak için başvurusunu yapan Ekrem Yıldırım, Pendik Belediye Meclis Üyeliği görevinden istifa etti. İstanbul 1. bölgeden başvuru yapan Yıldırım, başvuru dilekçesini AK Parti İstanbul İl Başkanlığına teslim etti.

Gelişmeyi sosyal medya hesaplarından duyuran Ekrem Yıldırım, sevenlerinin dua ve desteklerini beklediğini ifade etti.

Ekrem Yıldırım Özgeçmişi:
1975 yılında Bayburt’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bayburt’ta tamamladı. 1996 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1998 yılında Pendik Belediyesinde Kontrol Mühendisi olarak başladığı çalışma hayatında sırasıyla Yapı Kontrol Şefliği, Fen İşleri Müdür Yardımcılığı ve Teknik Başkan Yardımcısı Danışmanlığı görevlerinde bulundu. 2005 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Müdür Yardımcısı görevine atandı.
2007 yılında memuriyetten istifa ederek kendi şirketini kurdu. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Pendik Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. 2015 yılı itibari ile Belediye İmar Komisyonu Başkanlığı görevi ve 2016 yılından itibaren Pendik Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde tekrar Pendik Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. Şu an aktif olarak kendi şirketinde yönetici pozisyonunda çalışma hayatını sürdürmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.