İş Arayanlar Müjde! Bu Fuarda İş Var

Pendik Belediyesi’nden İş ve Meslek Fuarı 

 İş arayanları işverenlerle buluşturmak üzere Pendik Belediyesi tarafından İş ve Meslek Fuarı düzenleniyor.  11 Mayıs Perşembe günü Pendik Sahili Etkinlik Alanında gerçekleşecek fuara eleman arayan 45 firma katılacak.

 

İki yıldan beri bölgede önemli bir istihdam platformu haline gelen “İş’te Pendik Buluşmaları”nın 9.su fuar olarak düzenlenecek. 

Pendik Belediyesi ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işbirliğinde daha önce Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan organizasyon, bu kez  “İş ve Meslek Fuarı” adıyla geniş katılımlı olarak gerçekleşecek. Pendik Sahili Atatürk Heykeli  Alanı’nda  kurulan stantlarda 45 firma temsilcisi, iş arayanlarla görüşerek açık iş pozisyonları için eleman arayacak. Fuarda ayrıca kadın istihdamıyla ilgili kurslar düzenleyen kurumlar da (İSMEK, KİŞGEM, Halk Eğitim Merkezi vb.) yer alarak hem tanıtımlarını yapacak, hem de ürünlerini sergileyecek. 

 

Yüzlerce kişiyi iş sahibi yaptı

Pendik Belediyesinin istihdama katkıda bulunmak üzere üç ayda bir olmak üzere yılda 4 kez düzenlediği organizasyon, yüzlerce kişiyi iş sahibi yaptı.  Şubat ayında düzenlenen 8. organizasyona katılanlardan 114 kişi iş sahibi olmuştu.

 

PROGRAM:

İş ve Meslek Fuarı

Tarih: 11 Mayıs Perşembe

Saat: 10.00-16.00

Yer   : Pendik Sahili Etkinlik Alanı (Atatürk Heykeli yanı)