İBB’nin Projesi Durdu Pendik Belediyesi Alternatif Üretti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ve bir süredir yapımı duran Kavakpınar Araç Alt Geçidi’nin bölgede oluşturduğu trafik aksaklıkları Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in girişimleriyle geçici çözüme kavuşuyor.

Pendik Belediyesince hazırlanan “geçici trafik sirkülasyon projesi” Ulaşım Trafik Komisyonu’ndan (UTK) onay aldı. Buna göre Kavakpınar Mahallesi yan yol, geçici olarak çift şeritli yeniden hizmet verecek. Bu sayede kapalı olan Abdi İpekçi Caddesi yan yola bağlanarak yine geçici trafiğe açılacak. İBB ekiplerinin önümüzdeki hafta çalışmalara başlaması bekleniyor.

Tamamlandığında Kemiklidere 11. Dere Yan Kola bağlanacak

Kavakpınar Araç Alt Geçidi tamamlandığında Pendik Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen 11. Dere Yan Kol’a bağlanacak. Etaplar halinde devam eden yol tamamen bittiğinde Velibaba Aytemiz Petrol’den hareket eden bir sürücü Orhangazi Mahallesi’ne kadar kesintisiz ulaşabilecek.

Belediye Başkanı Ahmet Cin aksaklıkları yerinde incelemişti

Belediye Başkanı Ahmet Cin, geçtiğimiz günlerde aynı zamanda Kavakpınar ve Orhangazi Mahallelerini birbirine bağlama fonksiyonu yürütecek olan Kavakpınar Araç Alt Geçidi şantiyesine giderek, aksaklıkları yerinde incelemiş, konuyla ilgili İBB’ye gerekli müracaatı yapmıştı.