Herkese Kucak Açan Bir Muhtar Adayı: “Ahmet Öden”

Pendik çarşıda dolaştığınızda ve insanlara “Ahmet Öden” dediğinizde, alacağınız cevaplar genelde; “İyi insan”, “Güzel esnaf”, “Güvenilir kişi” gibi anlamlı cümleler olur. İşte Pendiklilerin tanıdığı o genç isim, 2019’daki yerel seçimlerde Doğu Mahallesi Muhtar Adayı olmuş ve mahallesinde en çok teveccüh gösterilen ikinci isim olmuş. 2024 yerel seçimlerinde de Doğu Mahallesi Muhtar Adayı olan Ahmet Öden, apartman görevlileri ve mahalle sakinleriyle kahvaltı programında buluştu.

Muhtar adaylığı için kamuoyunun önüne çıktığı ilk günlerde, “Pendik ilçesinin en genç muhtar adayı” olarak bilinen Ahmet Öden, 2019’dan bu yana edindiği tecrübeleri ve mahallesinde gördüğü sıkıntıları mahalle sakinleriyle paylaştı. Çözüm önerilerini de getiren Öden, uzun yıllardır esnaflık yaptığı mahallesinde oldukça tanınan bir isim.

Doğu Mahallesi’ndeki apartman görevlileri ve mahalle sakinleriyle Fındıklı Fırın&Cafe’de kahvaltı programında buluşan Muhtar Adayı Ahmet Öden, 2024 Mart yerel seçimlerinde komşularını desteğini bekliyor.

Ahmet Öden kimdir?
1995 yılında İstanbul ili Pendik ilçesi Doğu mahallesinde dünyaya gelen Ahmet Öden, 3 üniversitede eğitim görmüştür.
Gedik Üniversitesi – Halkla İlişkiler Bölümü,
Anadolu Üniversitesi – Adalet Bölümü,
Anadolu Üniversitesi – Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde eğitim almıştır.

Ahmet Öden hâla Doğu Mahallesi’nde ikamet etmektedir.

Otomotiv, gayrimenkul ve gıda sektöründe ticari faaliyetleri devam eden Ahmet Öden, Pendik’te yeni yatırımlarına devam ediyor.

Sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev alan Öden; Türk Kızılayı, Yedi Hilal Derneği, Denizcilik İşletmeleri Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi, Tuzla Şifa Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi, Köy Çocukları Okusun Yardımlaşma Derneği Kurucular Kurulu Üyesidir.