Helal Olsun KAIDER

Kurulduğu günden bu yana bir çok hayır işine imza atan KAIDER Ramazan Ayı’nda da boş durmadı.

2016 yılında Pendik’te kurulan dernek; Kars, Ardahan, Iğdır kökenli vatandaşların girişimleriyle faaliyetlerini sürdüyor.

Öğrencilere, yardıma muhtaçlara, yetim ve öksüz çocuklara yaptığı yardımlar ile adından çok defa söz ettiren dernek yönetimi, yeni başkan seçilen Özcan Öfekler ile de birçok yardım faaliyetinde bulunmaya başladı.

1000 Koli Erzak Dağıtıldı

Ramazan Ayı dolayısıyla Kars, Ardahan ve Iğdır köylerine birebir giderek, ihtiyaç sahiplerine 1000 koli erzak dağıtıldı.

“İyilik için birlik” sloganıyla yola çıkan kafile, memleketlerine vardığında yüzlerce ailenin yüzünü güldürmeyi başardı.

120 Çocuğa Bayramlık Hediye Edildi

Ramazan Bayramı öncesi çocukları da unutmayan dernek yönetimi, 120 çocuğun yüzünü güldürmeyi başardı. Açıklamalarda bulunan dernek başkanı Özcan Öfekler: ” Bugün belki 120 çocuğumuzu mutlu edebildik ama binleri, hatta on binleri mutlu etmek de bizim elimizde. Yeter ki iyiliksever insanlar bir araya gelsin. Bizim kapımız hayır işlemek isteyen herkese açık.” dedi.

Ayrıca “Mutlu olmak için mutlu et” sloganıyla yola çıktıklarını ifade eden Öfekler, bu organizasyonda derneğin kadın kollarının büyük emeği olduğunu ifade etti.

Pendikli TV

Pendikli’nin Medya Kanalı