Halep İçin “Ne Yapabilirim?” Diyenler – Pendik’te Kardeşlik Seferberliği

AK Parti İstanbul İl ve İlçe Başkanlıkları ile Pendik Belediyesi, çadır kentlerde zor şartlar altında yaşamlarını sürdürmek zorunda kalan Halep halkına yönelik yardım kampanyası başlattı. 

Sahil Pazar Alanı”nda toplanacak yardım malzemeleri, 23 Aralık Cuma günü çadır kentlere ulaştırılmak üzere tırlarla yola çıkacak.


AK Parti İstanbul İl ve İlçe Başkanlıkları ile Pendik Belediyesi, rejim kuşatmasından tahliye edilerek çadır kentlere yerleştirilen Halep halkına yönelik yardım kampanyası başlattı. Kampanyaya katılmak isteyenler kullanılmamış giyim, gıda, ilaç ve kadın ve çocuk ihtiyaç malzemeleri yardımında bulunabilecek. “Sahil Pazar Alanı”nda kurulacak çadırlarda toplanan yardımlar, İdlib’e ulaştırılmak üzere Kızılay’a teslim edilecek. Toplanan yardım malzemeleri 23 Aralık Cuma günü tırlarla çadır kentlere ulaştırılmak üzere yola çıkacak.

Para yardımı da yapılabilecek

İhtiyaç malzemelerinin yanı sıra isteyen herkes Kızılay’ın banka hesap numarasına para yardımında da bulunabilecek. Halkbank Rıhtım Şubesi TR51 0001 2009 7530 0016 0000 36 IBAN Numarasında toplanan para yardımlarıyla çadır kentlerde yaşayanlar için temel ihtiyaç ve gıda malzemeleri alınacak. Detaylı bilgiye 444 81 80 numaralı telefondan ulaşılabilir.

İhtiyaç duyulan insani yardım malzemeleri:

Gıda Kolisi (Süt, Zeytin, Peynir, Helva, Makarna, Pişmiş Konserve, Çocuk Maması, Bisküvi, Kek vb.)

 Battaniye

 Çocuk Bezi

 Hijyen Malzemesi (Bayan)

 Genel Hijyen Malzemesi

 İlaç (Kullanılmamış)

 Tıbbi Sarf Malzemesi

 Yeni Kışlık Giyim (Mont, Kaban, Bot vb.)