Gümüşhaneliler “Yeniden Sinan Terzi” Dedi

Pendik Tuzla Gümüşhaneliler Eğitim Sosyal Yardımlaşma Derneği’nde (PENTUZGÜMDER) Başkan Sinan Terzi güven tazeledi. 2023 yılı olağan kongresinde Sinan Terzi, katılımcıların tamamının oyunu alarak yeniden dernek başkanı seçildi.

1999 yılında kurulan PENTUZGÜMDER Başkanı Sinan Terzi, tek aday olarak girdiği seçimde, katılımcıların tamamının oyunu alarak yeniden dernek başkanı seçildi. Terzi, yönetim kadrosunu Gümüşhane merkez olmak üzere Torul, Kürtün, Şiran, Kelkit ve Köse ilçelerini kapsayacak şekilde kurdu.

Dernek Başkanı Sinan Terzi üyelere hitaben şunları dile getirdi:
“Sözlerime 1999 yılında kurulan ve derneğimizin kurucu rahmetli başkanı Niyazi Baş’a bir Fatiha okuyarak başlamak istiyorum.
Bizden önce kendine değil, bu aziz millete hizmetler eden başkanından yönetimine, sponsorundan emek veren, katkı sunan ve en önemlisi buranın mutfağında hizmet etmiş herkese teşekkürlerimizi huzurunuzda arz ediyorum.
Bir teşekkürü de bugüne kadar ve bundan sonra bizimle yol yürüyen tüm yönetimin içinde ve dışındaki arkadaşlarıma, sponsorundan emek veren herkese huzurunuzda arz ediyor, emeklerine sağlık, sağ olsunlar, var olsunlar.
Bu dönemde şahsımıza ve yönetimimize duyduğunuz güvene ayrıca maddi ve manevi desteğinize herkesin huzurunda teşekkürü bir borç addediyorum.
Aidatların ödenmesi noktasında bu dönem bir artış oldu. Bundan sonraki süreçlerde ise daha da artarak devam etmesini sizlerden önemle rica ediyorum. Şöyle ki; dernekçiliğin 3 sac ayağı vardır. Bunlardan birincisi başta başkan ve yönetimin vizyonu, ikincisi derneğin ekonomik gücü, üçüncüsü ise siz değerli üyelerin yanımızda olmanız ve varlığınızı hissettirmenizdir. Bunlardan birisi eksik olunca, sizler olmayınca biz hep bir eksik kalırız. Bu hizmetler sizlerle oluyor ve anlam buluyor. Biz olacağız ve sizlerle olacağız. Bunu bekliyoruz sizden.
Her zaman ve her yerde olduğu gibi biz olur isek, bir olur isek, el ele verir isek bu işi başarırız. Bu dernek çatısı altında birlikteliği, kardeşlik ve dostluğu tesis etmek birinci önceliğimiz ve hedeflerimiz arasındadır. Ancak bunu yaparken tüm taraflar aynı gayret ve özveriyi göstermelidir. Tek taraflı ne aşk, ne sevgi, nede kavga olur. Onun içindir ki; birçok şey yönetimden beklenir lakin yönetiminde üyelerden beklentileri vardır. Herkes üzerine düşeni layıkıyla yapmaya çalışır ise bu dernek layık olduğu değeri görecektir.
Bir hususu daha nazar-ı dikkatlerinize arz etmek istiyorum. Derneğimizin tüm borçları ödendi. Bu kadar programa, yardım ödemesine ve harcamaya rağmen belki de derneğimizde ilk defa bir önceki dönemden sonraki döneme fazla bütçe veriyoruz hamdolsun. Her kongrede bir önceki dönemden dernek borç ile devrediliyordu. Şimdi  bizim dönemimizde bu tarih oldu. Ayrıca kadınlarımız bu dönemde çok faal çalıştı ve kongrede oylarını kullandılar. Bundan sonra daha da faal olacağız inşallah.
Yönetimimizle; kadınlarımıza, genele ve üniversiteli gençlere ayrıca tüm öğrencilerimize yönelik ayrıca işe ihtiyacı olandan yardıma ihtiyacı olana kadar her alanda dolu dolu hizmetler yapmaya gayret ettik.
Sizlerden önemle ve özellikle talebim şudur ki; geçmişe takılmadan önümüze bakalım. Bugüne kadar birçok hizmetler sağlandı. Bundan sonra daha iyisini yapmak için yönetim ve üyelerin el birliğine ihtiyaç vardır. Lütfen ötekileştirmeden ve il derneği statüsü ile tüm gayret ve hedeflerimizi belirleyelim. Burası hepimizin.
Velhasıl sözlerimi hak ve hakkaniyyetten ayrılmadan çalışacağıma derneğimizi ve hemşerilerimizi en iyi şekilde temsil edeceğime inanmanız ve güvenmeniz dileğiyle sonlandırıyor selam ve arz-ı muhabbetlerimi sunuyorum.”

Sözlerinin devamında ise; Kongreye katılan başta divan kurulu olmak üzere Gümüşhane Dernekler Federasyon Başkanı Bayram Demir ile yönetimine ve Pendik Dernekler Federasyon Başkanı Murat Çevik ile yönetimine, dernek üyesi AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Üniversiteler Birimi 1. Bölge Başkanı Cengizhan Yılmaz’a, diğer STK başkanları ve yönetimlerine, dernek üyelerine ve bayanlara teşekkürlerini arz etti.

Program sonunda faaliyet raporu, geçmiş bütçe ve gelecek dönemin tahmini bütçeleri üye ve katılımcılara arz edilerek kongre tamamlandı.

PENTUZGÜMDER Yeni Yönetim Kurulu:

Sinan Terzi
Yavuz Selim Küçük
Aytaç Odabaş
Hasan Özsoy
Temel Olgun
Temel Küçük
Fatih Öztürk Aydın
Emre Üçüncü
Tuncay Öztürk
Nazim Bas
Murat Baş
Cengizhan Yılmaz
Aşkın Öztürk
Gürbüz Pırıltan
İbrahim Yılmaz
Kazım Baş
Celal Yılmaz
Erol Tural
Emre Baş
Ercan Baş
Şaban Yılmaz
Şaban Küçük
Burak Baş
Ayhan Yaprak
Burhani Soydaş
Adem Bayraktar
Hüseyin Baş
Erol Tural
Hasan Yılmaz
Kemal Güner
Mehmet Karahan
Ahmet Cebeci
Necati Bilgin
Ömer Tekin
Turan Baş
Berrin Küçük
Fatma Aydın
Özge Öztürk
Kübra Olgun