Gazipaşa Caddesi Yenileniyor

Pendik’in gözbebeği Gazipaşa Caddesi yenileniyor. Caddenin altyapısı revize edilerek güçlendirilecek. Konuyla ilgili bölge esnafını bilgilendiren Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, üç etapta gerçekleşecek çalışmayla caddenin imajına değer katacaklarını söyledi.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Gazipaşa Caddesinin altyapısını yeniliyor. Bu amaçla kapsamlı bir çalışmaya hazırlandı. Bu ay içinde başlayacak çalışmayla 500 metre uzunluğundaki araç trafiğine kapalı caddedeki eski taşların yerine granitler konulacak, kaldırımlar düzenlenerek yayaların daha konforlu şekilde kullanabileceği hale getirilecek. Ayrıca döşenecek engelli yolları da yağışta kaydırmaz özelliğe sahip olacak.

3 etapta gerçekleşecek, esnaf mağdur olmayacak

Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde cadde esnafıyla toplantı yapan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Gazipaşa Caddesi’ndeki yenileme çalışmasının esnaf düşünülerek üç etap halinde planlandığını söyledi. Esnafın sorularını da yanıtlayan Başkan Şahin, İSKİ’nin altyapıyı yenilemesi sonrasında caddenin daha güçlü bir su giderine sahip olacağını belirtti.

15 Mart’ta başlayacak

Gazipaşa Caddesi’ndeki yenileme çalışmasının ilk etabı Ortanca Sokak-Dr. Orhan Maltepe Caddesi arasında, ikinci etabı Dr. Orhan Maltepe Caddesi-İsmetpaşa Caddesi-Ihlamur Sokak arasında ve üçüncü son etabı ise Ihlamur Sokak-Hatboyu Caddesi arasında yapılacak. İlk etaptaki çalışma 15 Mart’ta başlayacak, tüm yenileme çalışması ise Ramazan ayından önce tamamlanacak.