Fahrettin Karakurt ile Bayram Bekar Yeniden Karşı Karşıya Geldi

Henüz geçtiğimiz ay, CHP Pendik İlçe Başkanı Bayram Bekar’ın Yeniden Refah Partisi’nin aldığı oy oranıyla ilgili yaptığı açıklamaya sert bir tepki gösteren Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkanı Fahrettin Karakurt, bugün de başka bir konuyla ilgili Bayram Bekar’a sert çıkıştı. Bekar’ın, imam hatip camiasını rahatsız eden sözlerine ilk tepkiyi Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkanı Fahrettin Karakurt verdi. Cumhur İttifakı’nın diğer üyeleri AK Parti, MHP ve Büyük Birlik Partisi ilçe başkanlarından ise henüz bir paylaşım gelmedi.

24 Temmuz 2023 tarihinde Lozan Barış Antlaşması’nın 100. yıl dönümü vesilesiyle bir basın açıklaması yapan CHP Pendik İlçe Başkanı Bayram Bekar, açıklamanın ardından Pendikli basın mensupları ile bir araya geldi. Yerel seçimler özelinde çeşitli konulara değinerek imam hatip okullarını örnek veren Bekar, imam hatip camiasının hedefi oldu.

İlçe Başkanı Bayram Bekar’a ilk tepki Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkanı Fahrettin Karakurt’tan geldi. Karakurt, Pendikli TV’nin paylaştığı video haberin altına şu yorumu yaptı:

“Sn. Bayram Bekar şunu iyi biliniz ki, necip milletimiz sizin temsil ettiğiniz bu ötekileştirici ve aşağılayıcı zihniyete prim vermedi ve asla vermeyecek. Belediye başkanlığı için her geçen gün artan iştahınızı ve arzunuzu Yeniden Refah Partisi kursağınızda bırakacaktır.

Pendik Belediye Başkanı olmak isteyen Sn. Bayram Bekar; İmam hatip öğrencileri özelinde yapmış olduğunuz konuşmanız, son dönemde CHP’nin milletten gizlemeye çalıştığı gerçek yüzüdür. Genel başkanınız göya geçmişle ve geçmişte zulüm yaşamış toplumun her kesimindeki mağdurlar ile helalleşmeye çalışıyor ancak sizin bu ifadeniz bile bu konuda hiç ama hiç samimi olmadığınızı çok net bir şekilde ortaya koyuyor. Bu tavır ve konuşmanız, belediye başkanı olmanız hâlinde belediyenin asıl yapması gereken işleri bir kenara itip, nelerle uğraşacağınızın itirafıdır. Her konuşmanızda gizli ajandanızdaki farklı bir yönünüzü deşifre ediyorsunuz. Aslında bu yönüyle bakıldığında size teşekkür etmek gerekir.”

Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkanı Fahrettin Karakurt’un yaptığı bu paylaşımın ardından, henüz Cumhur İttifakı’nın diğer üyeleri olan AK Parti, MHP ve Büyük Birlik Partisi temsilcilerinden bir paylaşım gelmedi.