Emekliler İçin Bahçe Bakım Kursu Kayıtları Başlıyor

Pendik Belediyesi, düzenlediği kurslarla emeklilerin yaşamında yeni kapılar açıyor. Toplumun her kesiminden yoğun ilgi gören Bahçe Bakım Kursu, sadece emeklilere yönelik ek kurs açtı. Hemşehri derneklerine yönelik düzenlenen Arıcılık Kursu da artık isteyen tüm emeklilere eğitim verecek.

Belirli bir yaşa gelen insanların toprakla ve doğayla iç içe olması; özellikle emeklilikte hem kendi sağlığı hem de çevresi açısından oldukça önem taşıyor. Pendik Belediyesi emeklilere yönelik düzenlediği kurslarla tarımla ilgili en doğru teknikleri öğreterek onları aynı zamanda ekonomiye de kazandırmayı hedefliyor.

Bahçe Bakım Kursu emeklileri bekliyor

Bir yıl önce başlatılan ve büyük ilgi gören Bahçe Bakım Kursu’nun 4.sü devam ederken, sadece emeklilere yönelik olarak ek bir kurs daha açıldı. Çamlık Mahallesi Pendik Engelsiz Yaşam Merkezi’nde verilecek kurs, hafta içi 3 gün olmak üzere 9 hafta sürecek. Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde düzenlenen uygulamalı eğitim sonunda katılımcılar Bahçıvanlık Sertifikası sahibi olacak. 30 kişilik kontejanı bulunan kursa kayıtlar başladı. Bu alanda bilgi sahibi olmak veya çalışmak isteyen emekliler, internetten www.pendik.bel.tr adresine girerek kayıt yaptırabilecek. Eğitimler, 24 Aralık’ta başlıyor.

Arıcılığa ilgi artıyor

Bugüne kadar hemşehri derneği mensubu emekliler için düzenlenen Arıcılık Kursu, bu kez kapılarını Pendik’teki tüm emeklilere açtı. İnternet üzerinden yapılan kayıtlar kısa sürede doldu. Arıcılığı öğrenmek isteyen emekliler, 17 Aralık’tan itibaren Arif Nihat Asya Kültür Merkezi’nde eğitime başladı. İlerleyen dönemlerde yenileri düzenlenecek kurs, gelen taleplere göre emeklileri bal üretimine kazandırmaya devam edecek.